fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ölürsem Bitcoin’lerim ne olacak? Artık çözümü var!

Ölürsem Bitcoin’lerim ne olacak? Artık çözümü var!

Ölürsem Bitcoin’lerim ne olacak? Artık çözümü var!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Her ne kadar birçoğumuz kendimizden uzak görsekte bazen aklımıza gelmiyor değil. Eğer ölürsem Bitcoin’lerim ne olacak? Tabi bu soru Bitcoin’i olanlar için.


Ölürsem Bitcoin’lerim ne olacak? Miras Bırakabilecek miyim?

New York merkezli kripto gözetim şirketi, Bitcoin’in miras sorununu çözme konusunda insanlara yardımcı olmaya odaklanan yeni bir güvenlik protokolü ve hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Bana Bir Şey Olursa Bitcoinlerim Ne Olacak?

Casa; Bitcoin’in miras problemine yaklaşırken kullanıcıların karşılaşmış oldukları üç ortak durumu vurguluyor. Bazı insanlar bu konuyu hiç düşünmüyor. Bir grup insan özel anahtar verilerini yakın bir aile üyesi veya arkadaşıyla paylaşıyor. Üçüncü bir grup ise bir üçüncü tarafın vesayet sürecini tercih ediyor.

koinmedya_paradex

Her üç seçenekte riskler taşıyor. İlk seçenekte Bitcoin’leriniz sonsuza kadar kullanılamaz hale gelebilir. Diğer iki seçenek ise güvenlik ve çalınma yönünden ciddi riskler barındırıyor.

Casa, sosyal iyileştirme programlarının dahi insanların miraslarını riske sokabilecek küçük hatalara karşı korunmasız olduğunu savunuyor.

Yeni çözüm ise miras konusuna ABD’deki legal sisteme ve mevcut eyalet planlarına uyumlu hem teknik hem de hizmet tabanlı bir yaklaşım sunmayı amaçlıyor.

“En iyi yol, kişisel miras için ihtiyaç duyulan diğer tüm dokümanlar ile birlikte, bir müşteri anahtarının bir eyalet avukatı tarafından çoklu olarak oluşturulmuş bir donanım cüzdanı formunda korunması olarak ifade ediliyor.”

Teknik yönden, Casa mevcut olan “5’te 3 Anahtar Kalkanı” kurulumunu, opsiyonel  olarak altıncı bir ek anahtarı içerecek şekilde, çoklu imza teknolojisiyle özelleştirilmiş bir protokolle dizayn ediliyor.

Buna ek olarak şirket özel eyalet avukatına ulaşılabilirliği de içeren bir hizmeti başlatıyor. Bu sayede şirket, hem hamillere hem de mirasçılarına güvenlik ve gözetim seçenekleri hakkında sürekli bir eğitim ve destek hizmetini ulaşılabilir kılmış oluyor.

“koinmedya_binance”

Casa, aracıların kaldırılması ve otonomiyi bu kadar yüksek düzeyde önemseyen bir topluluk için mirasın oldukça zorlu doğasına dikkat çekiyor.

“Bitcoin’lerimiz için üçüncü şahıslara güvenmekten hoşlanmıyor olsak bile, eğer isteklerimizi yerine getirebilmek için etrafta bulunmuyorsak üçüncü şahıslara güvenmeliyiz.”

Bununla birlikte, firma sadece dikkatli bir şekilde teknik, legal ve güvenlik süreçlerini tanımlamış olabilir. Fakat minimize düzeyde de olsa bir dereceye kadar güven konusunun da çözümlenmiş olması gerektiğini savunuyor.   

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: