BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “NYPost’tan şok Bitcoin iddiası!”
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

“NYPost’tan şok Bitcoin iddiası!”

“NYPost’tan şok Bitcoin iddiası!”
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NYPost yazarı Charles Gasparino’dan Bitcoin iddiası. Detaylar haberimizde.

NYPost’tan şok Bitcoin iddiası

Wall Street’in C-suite yöneticilerinin hemen hepsi bir şekilde kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söylüyorlar. Ancak söyledikleri bir şey daha var ki o kripto para pazarını daha fazla ilgilendiriyor. O da pazarın çökebileceği.

New York Post’tan Charles Gasparino son zamanlarda konuştuğu üst düzey Wall Street yöneticilerinin şuandaki fiyat düşüşlerinin kripto pazarının çöküşünün başlangıcı olabileceğini söylediğini belirtiyor.

JPMorgan Chase’den Jamie Dimon gibi bankacılar kripto paraları ve işlemleri doğrulamak için kullanılan blok zinciri teknolojisine ilk başlarda mesafeliydi. Zamanla popüler hale gelen Bitcoin salgın nedeniyle patladı ve bu yıl içerisinde 65.000 doları gördü. Hem spekülasyon hem de teşvik edici açıklamalardan sonra 100.000 doları görmesi için önünde hiçbir engel bulunmuyordu.

Kriptodan nefret ettiği bilinen Hazine Bakanı Jannet Yellen’nin geçtiğimiz hafta kriptolara %80’lik bir vergi oranı istediğine dair söylentiler ile Başkan Biden’ın yeni vergi düzenlemesi teklifi kirpto para piyasasında hızlı bir düşüşe neden oldu ve Bitcoin 49.000 dolara kadar geriledi.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ancak herkesin bildiği gibi balonun patlaması hızlı bir şekilde devam etmedi. Kripto paralar bir toparlanma sürecine girdi. Bitcoin anlık olarak 53,029 dolardan işlem görüyor. Başta Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar gün geçtikçe daha yaygın kullanılmaya devam ediyor. Bitcoin ile artık bir Tesla alabiliyorsunuz ve yatırımcılar bir enflasyon koruma aracı olarak Bitcoin’i altına tercih ediyorlar. Ayrıca yatırımcılar arasında geleneksel bankacılığa güvensizlik hala yüksek.

Gasparino’ya göre birçok yatırımcı kripto kazasının tetikleyicisinin Washington olabileceğine inanıyor. Hükümet, kriptonun düzenlemesiz büyümesine izin verdi ve bu da fiyatlandırması etrafında coşku yaratmaya yardımcı oldu. Muhtemel bir düzenleyici yük, fiyatlandırmanın en azından bir kısmını ortadan kaldıracak. Yellen ve SEC Başkanı Gary Gensler’in ise piyasayı dizginlemek için akıllarında tam olarak ne olduğu belirsiz. 

Yellen ve Gensler’in giriş engelleri oluşturarak kripto paraların daha yaygın kullanımını yavaşlatabilecek veya engelleyebilecek kural koyma arayışında olabileceği ifade ediliyor. Hükümetin dolara meşru bir alternatif para birimi olacağı korkusuyla kriptoyu tamamen yasaklayabileceğinden de bahsediliyor.

Ancak bunlar tamamen iddia birçok Wall Street yöneticisi, pek çok insanın hala sevdiği bir şeyi yasaklamanın neredeyse imkansız olduğunu söylüyor. Önde gelen bir hedge-fund kripto yatırımcısının da dediği gibi “At ahırdan ayrıldı”.

“Kripto Anne” olarak bilinen SEC Komiseri Hester Peirce, geçtiğimiz günlerde Fox Business’a şunları söyledi: “Esasen eşler arası teknoloji olan bir şeyi yasaklamak gerçekten zor.”

Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde Wall Street’te bir yandan kripto paranın sonunu geldiği bir yandan da mevcut bankacılık sitemine artan güvensizlik nedeni ile teknolojinin yeninden doğduğu yorumları yapılıyor. Kimin haklı çıkacağını ise zaman gösterecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.