DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

nimbus
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain teknolojisi sayesinde DeFi (Merkezsiz Finans) uygulamaları geleceğin finansal piyasalarını kurguluyor. Nimbus, büyüyen ve gelişen DeFi endüstrisinde güçlü bir oyuncu olma misyonu ile emin adımlarla geleceğe yürüyor.


Nimbus; büyüyen ve gelişen DeFi platformu

Akıllı sözleşmeler ve blockchain teknolojisi sayesinde DeFi (merkezsiz finansa) platformları, aracıları ortadan kaldırarak birçok bankacılık ve finansal hizmeti sunabiliyor. Aracılar ortadan kalktığı için bankacılık ve finansal işlemler, DeFi platformlarında daha ucuza gerçekleştirilebiliyor. Blockhain teknolojisi sayesinde ise DeFi’ler finansal hizmetleri geleneksel bankalara göre daha güvenilir sunabiliyor.

DeFi platformları 2020 yılının 2’nci yarısından itibaren görünür olmaya başladı. Haziran 2020’de DeFi platformların toplam mevduat büyüklüğü sadece 1 milyar dolar civarındaydı. Oysa yazının kaleme alındığı saatte DeFi platformlarında yaklaşık 60 milyar dolarlık fon tutuluyor. 10 ay gibi kısa sürede DeFİ’ler 60 kat büyüme sağladı.

Nimbus bu alanda boy gösteren yeni oyunculardan birisi.

Nimbus platformunu yakından tanıyalım

Nimbus, yatırımcılara birçok bankacılık ve finansal hizmeti yapma imkanı sunuyor. Nimbus’un sunduğu başlıca hizmetler: IPO (Halka Arz) katılımı, Borç Verme, Kripto Arbitraj işlemleri, Fon transferi, Borç alma ve diğer bankacılık hizmetleri.

Kısaca Nimbus yatırımcılara 15’dan fazla gelir akışı sunan ve DAO tarafından yönetilen bir ekosistemdir. Nimbus kendisini web sitesinde şu şekilde tanımlıyor:

Nimbus DAO, tüm Nimbus çözümlerinin temelini oluşturan ve Nimbus Yönetişim token sahiplerinin tüm kararlarını otomatik olarak uygulayan bir dizi değişmez ve denetlenmiş Akıllı Sözleşmelerdir.

Blockchain teknolojisinin finansal piyasalarda yarattığı temel fark, yönetimi tek kişiden alıp dağıtmak. Bu sayede blockchain manipülasyonlara uzak bir ağ kurgulayabiliyor. DAO sayesinde platform kontrolünün birkaç kişinin elinde yoğunlaşmasını önler ve paydaşların Nimbus’ı birlikte yönetilmesini sağlar.


Nimbus yönetim tokenları: NBU ve GNBU

Nimbus önceden açıklamış olduğu yol haritasına sadık kalarak 2021’in 2’nci çeyreğinde iki yönetim token’ını piyasaya sürdü. Bu tokenlar; NBU ve GNBU.

Bu yönetin tokenları üzerinden kripto para yatırımcıları Nimbus üzerinden işlem yapabiliyorlar.

Nimbus token (NBU) 24 Mart 2021’den itibaren CoinMarketCap’te listeleniyor. 0.719 dolar bandında listelenmeye başlayan NBU, yazının kaleme alındığı saatte 1.14 dolar bandında işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte NBU fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!3 haftalık kısa süre içerisinde Nimbus (NBU) yatırımcıları %60 oranında kâr elde edebildi.

Nimbus platformunun dApps’leri

Nimbus tüm finansal işlemlerini akıllı sözleşmeler ve blockchain tabanlı uygulamalar (dApps) sayesinde yerine getiriyor. Nimbus’un öne çıka 4 dApps’i sayesinde fark yaratmaya çalışıyor. Dikkat çeken 4 Nimbus dApps’leri şunlar:

  • Kripto Arbitraj-İşlem dApp

Nimbus Otomatik Kripto Arbitraj-Ticaret botu yaklaşık bir yıldır kullanılıyor. Dünya çapında 50 bin kişiye kadar kullanıcı tabanının hızla büyümesine neden oldu.

  • Kitle fonlaması dApp

Nimbus Kitle Fonlaması dApp, yatırımcıların güvenli bir şekilde başlangıç ​​kitle fonlamasına katılmasını sağlayan gelişmiş zincir dışı özelliklere sahip benzersiz bir merkezi olmayan araçtır.

  • Borç Verme-Borçlanma dApp

Nimbus Borç Verme-Borç Alma dApp, denenmiş ve doğrulanmış geleneksel borç verme mekanizmalarını DeFi’ye getirir ve dijital varlık risk yönetimindeki en iyi uygulamalardan yararlanır.

  • IPO Hub dApp

IPO Hub, dünya çapında insanların sahip oldukları meblağ ne olursa olsun kripto varlıkları ile IPO’lardan (halka arz) hisse satın almalarını sağlayan benzersiz bir araçtır.

Nimbus yol haritası

Platform hedeflerini açık ve net biçimde belirlemiş durumda. Aşağıda Nimbus’un yol haritasını görüyoruz.

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

Nimbus platformunun arkasında kim var? Nimbus Takımı

İcra Kurulu Başkanı: Jorge Sebastião

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

Başkan Yardımcısı: Waseem Mamlouk

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

Piyasa Şefi: Alexandra Serebrennikova

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

İş Geliştirme Yönetmeni: James Aggrey-Orleans

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

Nimbus’un iş ortakları

nimbus DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
DeFi sektöründe güçlü bir oyuncu olmaya aday platform: Nimbus!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.