Mobil Oyun Dünyasında Yeni Bir Yol: ATBFIG Token

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PC ve konsol oyun gelirlerinin toplamından daha fazla bir gelire sahip olan mobil oyun dünyasında, ülkemizden ses getirecek yeni bir projeyle karşınızdayız.

ATBFIG Nedir?

ATBFIG, BEP20 ağında oyun içi geçerli akçe olacak bir kripto paradır. Farklı kategorilerde mobil oyun çıkarma deneyimi bulunan ATB Games, bu tecrübesini oynadıkça kazan (play-to-earn) prensibi temelinde blok zinciri (blockchain) teknolojisiyle bir araya getirmeyi hedefliyor.

ATBFIG, oyuncular tarafından oynadıkça kazanılabileceği gibi oyun içi birtakım özelliklerin ve hizmetlerin satın alınmasında da kullanılabilecektir. İlerleyen dönemde oluşturulacak NFT platformu ile NFT sahibi olma ve NFT alım – satım işlemleri oyunculara sunulacaktır.

Mobil oyunların yanında web tabanlı ve yine blok zincir temelli oyunları da kitlelere ulaştırmayı planlıyoruz. Dünya genelinde 3.1 milyar insan video-oyun oynamaktadır. Bu sayı dünya nüfusunun neredeyse %40’ı civarıdır. Şaşırtıcı bir şekilde bu oyuncuların en hızlı büyüyen ve şu an en geniş kitleyi oluşturan kısmı mobil oyunculardır. Mobil oyuncular, oyun popülasyonunun neredeyse yarısını oluşturmaktadır. İşte tam da bu nedenle mobil oyun sektörüne yönelmiş durumdayız.

Oyuncular günün belirli bir saatini geçirdikleri oyunları oynarken gerçek değeri olan bir varlık kazanma şansına sahip olacaklar. Her gün zaten belirli bir süre oyun oynuyorsam, harcadığım bu süre boyunca hem eğlenip hem de maddi karşılığı olan bir kripto varlık kazanmaktan daha iyi ne olabilir?

ATBFIG Ne Sunuyor?

Blok zinciri tabanlı oyunlara baktığımızda oyun türü fark etmeksizin tek bir oyun ve o oyunda geçerli bir kripto para görüyoruz. Oyuncular, oynadıkça kazan mekanizması üzerinden acaba bir şeyler kazanabilir miyim düşüncesiyle hareket edip eğlenmese de bu oyunları oynuyor.

Diğer taraftan, bu oyunların genelinde yeni oyuncuların tecrübeli oyunculara karşı pek şansı olmuyor ve yeni oyuncular başarı gösteremeyerek farklı bir oyuna geçiyor. Bu döngü sürekli oyun değiştirerek devam ediyor ve birçok oyuncu için tek bir oyunda süreklilik sağlanamıyor. Bu sorunun nedeni olarak oyunun temel gayesi olan eğlencenin göz ardı edilip sadece maddi değeri olan bir şey kazanabilir miyim düşüncesiyle hareket edildiğini düşünüyoruz. Biz, birçok farklı kategoride her yaş ve zevke hitap edecek oyunlar çıkararak hem oynadıkça kazanma imkanı sunmakta hem de oyun için ayrılan zamanın eğlenceli geçmesine imkan vermekteyiz.

Bir oyunun beğenilmediği veya oyunda başarı sağlanamadığı takdirde yine ATBFIG kazanma şansı olan farklı bir oyun tercih edilebilecektir. En temel haliyle oyun oynamayı, birinin eğlenmek için yaptığı bir aktivite olarak tanımlıyoruz. Oyun dünyasının geleceği için kesin bir hüküm vermenin mümkün olmadığını biliyor, ancak ne olursa olsun her zaman için oyun oynamanın eğlenceli olacağına inanıyoruz.


Bizim yapmak istediğimiz eğlence ve kazancı bir araya getirebilmektir. Kullanıcıların maddi bir getiri elde etseler de etmeseler de oyun oynamak istemeleri gerektiğine inanıyoruz. Kilit nokta, oyunların blok zinciri tabanlı olmasına bakılmaksızın eğlenceli olduğundan emin olmaktır.

Tek bir blok zinciri tabanlı oyundan farklı olarak, birçok seçeneğiniz olacak ve dilerseniz eğlenirken para kazanabileceğiniz çeşitli blok zinciri tabanlı oyunlar oynayabileceksiniz. İlkemiz oynadıkça kazan (play-to-earn) olsa da, bunu oyunculara eğlenme güdüsü etrafında oyna ve kazan (play-and-earn) yöntemi ile sağlayacağız. Ayrıca, piyasadaki birtakım oyunlar gibi oyuna başlamak için ilgili cüzdanda belli bir miktar kripto para bulundurmak, satın almak veya herhangi bir şekilde bir maliyete neden olacak bir şartımız olmayacak.

Hiçbir maliyet gerekmeden tüm oyunlar oynanabilecektir. Temel olarak, blok zinciri veya kripto para birimleri konusunda daha önce herhangi bir deneyim veya ilgi gerektirmeden, blok zinciri ekonomisinin potansiyelini tam olarak geliştirmeyi ve kullanıcıları blok zincirinin karmaşıklığından soyutlamayı amaçlıyoruz. Böylece, mobil oyunlar aracılığıyla daha önce kripto para dünyasında olmayan kullanıcıları blok zinciri teknolojisiyle tanıştırmış olacağız.

Ekosistemimiz, oyunculara yaptıkları içeriğin kontrolünü sağlamak için çeşitli oyun türlerini ve devrim niteliğindeki blok zinciri yeteneğini NFT’lerle birleştirecektir. Geç Olmadan Bize Katılın! Bu kapsamda, ATB Games’in tecrübeli ekibi ve geçmişten gelen birikimiyle yola çıkılarak 5 Nisan 2021’de USDT paritesiyle ulusal Paritex borsasında ATBFIG token listelenmiştir. 14 Eylül 2021’de Pancakeswap borsasında BUSD paritesi, 1 Ekim 2021 de ise global XT borsasında USDT paritesiyle listeleme gerçekleşmiştir.

Proof of Stake (PoS) konseptinde olan ATBFIG şu an için 2.374 stake ile 33 ülkeden 25.000 katılımcıya ulaşmış durumdadır. Akıllı Sözleşme (Smart Contract) adresinin güvenli olduğu 23 Eylül 2021 tarihinde Hacken tarafından sertifikalandırılmıştır. Coinmarketcap listelenmesi için başvuru gerçekleştirilmiş olup çok yakın zamanda sonuç neticelenecek şekilde süreç devam etmektedir. ATBFIG ilerleyen dönemde farklı global borsalarda listelenmenin yanı sıra ses getirecek blok zinciri tabanlı oyunlarla da adını duyurmaya devam edecektir.

BEP20 protokolüne dayalı bir token olan ATBFIG, oynadıkça kazanma fırsatı sunarken aynı zamanda oyunların içinde mal ve hizmet satın alırken ekosistemdeki resmi para birimi görevi görecektir. Tüm işlemler, ekosistemin şeffaf ve güvenilir olduğu blok zinciri üzerinde gerçekleştiği için oyunlardaki tüm varlıklarınız da blok zinciri tarafından korunmaktadır. Websitemize ve yol haritamıza göz atın, dokümanlarımızı okuyun, sosyal medyada bizi takip edin ve aklınıza takılan herhangi bir soruyu hiç çekinmeden bizimle paylaşın. Android ve iOS için daha önce birçok oyun çıkaran bir firma olan ATB Games, sektördeki bu tecrübesini şimdi de blok zinciri dünyasına aktarıyor. İletişim ve

Bilgiler Website | Twitter | Telegram | YouTube | Discord | Reddit | Medium

General konular: [email protected] İş ve partnerlik: [email protected] Teknik konular: [email protected] Contract Address: 0xd91e5e735eaccaa569edab1fa4f8fe2db2531a19

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mobil Oyun Dünyasında Yeni Bir Yol: ATBFIG Token
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.