1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Lighting Network, Bitcoin’i Kurtarabilir Mi?

Lighting Network, Bitcoin’i Kurtarabilir Mi?

Lighting Network, Bitcoin’i Kurtarabilir Mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lighting Network, şu an itibariyle Bitcoin için en büyük gelişmelerden biridir. Daha yapılması gereken bazı çalışmalar olsa da, ölçekleme sorunlarının bir kısmını ele alıyor. Blockstream geçtiğimiz günlerde  Nanotip LApp’ı tanıttı.

NANOTIP LAPP :

Bitcoin’i yakından takip eden herkes bazı problemleri olduğunu bilir. İşlem performansı açısından yavaş, mikro transferler için uygun değildir. Bu, Lighting Network sayesinde çok yakında değişecek. Bu ölçeklendirme çözümü ve mikro ödeme seçeneği, bir bütün olarak Bitcoin için kesinlikle pozitif değişiklikler getirmektedir.

Bu nedenle, Lighting Network (Şimşek Ağı)’ın potansiyelini kullanacak yeni araçlar ve çözümler bulmamız gerekecek.

Blockstream, LN’nin işlevselliğini uygun bir şekilde kullanılabilecek yeni bir uygulama ile geldi. Lightning Network tarafından sunulan mikro ödeme çözümleriyle ilgili birçok kişi heyecan duyuyor ve kullanıcılar da diğer kullanıcıları Bitcoin’e yönlendirmek istiyor. Bu amaçla, şimdi bu özel ölçekleme çözümü için özel olarak tasarlanmış Nanotip LApp var.

Devrilme dünyasında devrilme oldukça popüler olduğu için, bu gibi işlevselliklerin Şimşek Ağının bir parçası olarak var olacağı normaldir. Bununla birlikte, merkezi bir çözüm kullanmadan bu potansiyele dokunmak, biraz zorlayıcıdır. Bitcoin ölceklenme sorunu halledilmesi sorunlar bitmiş olmuyor, ele almalariı gereken başka bir faktör de gizlilik sorunudur.

Nanotip ile kullanıcılar bahşiş bile verebilirler. İçerik oluşturucular için bu, kişiselleştirilmiş ipucu botlarının oluşturulmasına izin verdiği için oldukça büyük bir gelişmedir. İçerik oluşturucuları destekleyen herkes, herhangi bir zamanda ne kadar vermek istediklerini belirleyebilir. Bu, ölçekleme çözümüne çok fazla olumlu dikkat çekecek oldukça basit bir kavramdır.

Nanotip’in yakın geçmişte piyasaya çıkmış olan üçüncü LN yetenekli uygulama olduğunu belirtmekte fayda var. 3 nispeten küçük bir sayı olmasına rağmen, LApp’lere olan ilginin artmakta olduğunu göstermektedir. Lighting Network’un etkili bir çözüm olana kadar yapılması gereken çok iş var, ancak yapılan ilerleme göz ardı edilmemelidir.

Etiketler: