Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Lighting Network, Bitcoin’i Kurtarabilir Mi?

https://koinmedya.com/wp-content/uploads/2018/03/lighting-1.png
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lighting Network, şu an itibariyle Bitcoin için en büyük gelişmelerden biridir. Daha yapılması gereken bazı çalışmalar olsa da, ölçekleme sorunlarının bir kısmını ele alıyor. Blockstream geçtiğimiz günlerde  Nanotip LApp’ı tanıttı.

NANOTIP LAPP :

Bitcoin’i yakından takip eden herkes bazı problemleri olduğunu bilir. İşlem performansı açısından yavaş, mikro transferler için uygun değildir. Bu, Lighting Network sayesinde çok yakında değişecek. Bu ölçeklendirme çözümü ve mikro ödeme seçeneği, bir bütün olarak Bitcoin için kesinlikle pozitif değişiklikler getirmektedir.

Bu nedenle, Lighting Network (Şimşek Ağı)’ın potansiyelini kullanacak yeni araçlar ve çözümler bulmamız gerekecek.

Blockstream, LN’nin işlevselliğini uygun bir şekilde kullanılabilecek yeni bir uygulama ile geldi. Lightning Network tarafından sunulan mikro ödeme çözümleriyle ilgili birçok kişi heyecan duyuyor ve kullanıcılar da diğer kullanıcıları Bitcoin’e yönlendirmek istiyor. Bu amaçla, şimdi bu özel ölçekleme çözümü için özel olarak tasarlanmış Nanotip LApp var.

Devrilme dünyasında devrilme oldukça popüler olduğu için, bu gibi işlevselliklerin Şimşek Ağının bir parçası olarak var olacağı normaldir. Bununla birlikte, merkezi bir çözüm kullanmadan bu potansiyele dokunmak, biraz zorlayıcıdır. Bitcoin ölceklenme sorunu halledilmesi sorunlar bitmiş olmuyor, ele almalariı gereken başka bir faktör de gizlilik sorunudur.

Nanotip ile kullanıcılar bahşiş bile verebilirler. İçerik oluşturucular için bu, kişiselleştirilmiş ipucu botlarının oluşturulmasına izin verdiği için oldukça büyük bir gelişmedir. İçerik oluşturucuları destekleyen herkes, herhangi bir zamanda ne kadar vermek istediklerini belirleyebilir. Bu, ölçekleme çözümüne çok fazla olumlu dikkat çekecek oldukça basit bir kavramdır.

Nanotip’in yakın geçmişte piyasaya çıkmış olan üçüncü LN yetenekli uygulama olduğunu belirtmekte fayda var. 3 nispeten küçük bir sayı olmasına rağmen, LApp’lere olan ilginin artmakta olduğunu göstermektedir. Lighting Network’un etkili bir çözüm olana kadar yapılması gereken çok iş var, ancak yapılan ilerleme göz ardı edilmemelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.