okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para hırsızlığı saldırılarından korunmak için 4 basit kural!

Kripto para hırsızlığı, hafifçe alınamayacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kriptopara hırsızlığı, basite alınamayacak kadar çok ciddi bir tehdittir. Bu günlerde birçok cihaz kripto para madenciliği kötü yazılımı ile uğraşmak zorunda kalmaktadır. Aşağıdaki ipuçları, kullanıcıların cihazlarını bu tür saldırılardan korumalarına ve kötü amaçlı yazılımların herhangi bir ciddi zarara neden olmalarını önlemeye yardımcı olabilir.


İşte Kriptopara Hırsızlığı Saldırılarından Korunmak için 4 Basit Kural

 1-Uygun bir tarayıcı kullan                                                             

Tüketiciler aynı tarayıcıyı uzun yıllar boyunca kullanmaya eğilimli olsalar da, tüm tarayıcı çözümlerinin eşit şartlarda oluşturulmadığı unutulmamalıdır. Kriptopara hırsızlığı tehdidini ele alacak  olursak, bu tehditleri erken safha da yok edebilen bir tarayıcı kullanmak son derece önemlidir. Her ay 1 milyardan fazla kullanıcı kripto para sitelerini ziyaret ediyor ve böyle bir sorun kesinlikle kabul edilmemelidir .

Opera tarayıcısı bu konuda en göze çarpan çözüm gibi görünüyor. Son zamanlarda opera tarayıcısı, orijinal olarak yüklü bir kriptopara hırsızlığı engelleyicisi ile piyasaya sürülmekte. Firefox, benzer bir çözüm sunuyor, oysa Chrome ve Edge şu anki çözümlere çok fazla ilgi göstermiyor. Opera Mini, bu bağlamda göze çarpan mobil tarayıcıdır, ancak gelecekte daha üst düzey çözümler piyasaya sürülebilir.

2-Gayrı resmi uygulamalardan kaçın

Mobil kullanıcılar, bilgisayar kullanıcılarının yanı sıra resmi kaynaklarla dağıtılmayan uygulamalara karşı çok dikkatli olmaları gerekiyor. Mobil cihazlar söz konusu olduğunda, jailbroken (yazılım kısıtlaması kaldırılmış telefon) Apple cihazları veya “bilinmeyen kaynaklar” olan Android cihazları, kriptopara hırsızlığı için uygun bir hedeftir. Böyle durumlardan kaçınmak, bu konuda her zaman öncelikli hedef olmalıdır.

Lütfen Bkz: Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

3-Cihazını güncelle

Bu çok yaygın ve sıkça bahsi geçen bir ilke olmasına rağmen, tüketiciler tüm elektronik cihazlarını her zaman güncel tutmamaya devam ediyor. Mobil cihazları ve bilgisayarları  güncellemek biraz rahatsız edici olsa da, kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korunma açısından da bir zorunluluktur. Kriptopara hırsızlığı açısından bakıldığında,ilk ve en başta eski ve savunmasız yazılım çalıştıran cihazlar bulunmaz nimettir.

4-Yönlendiricine dikkat et

Mevcut haliyle kriptopara hırsızlığı hakkında endişe verici bir durum şudur ki, suçluların esas olarak yönlendiricilere nasıl saldırdıkları gerçeğidir. Daha spesifik olarak, şu anda dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 300.000 yönlendirici, zamanla sürekli artan bir kripto yazılımı çalıştırmaktadır. Bu, hem tüketicilere hem de şirketlere güvenli bir yönlendiriciye yatırım yapma ve bu cihazı da zararlardan korumanın gerekliliğini vurgular.

Kriptopara hırsızlığı tehdidinin MicroTik yönlendiricilere özgü olup olmadığı belli olmasa da, şu anda bu cihazların çok fazla baskı altında olduğu aşikardır. Bu, diğer tüm yönlendirici cihazların zararsız olduğu anlamına gelmez. Yönlendiriciler artık çok daha akıllı hale geldi, ancak bu tür sistemlerin temel zayıflıkları her zaman var olacak. Kriptopara hırsızlığı, bu doğrultuda, bu tür yönlendiricilere bağlı tüm aygıtlar için büyük sorunlara yol açabilecek herhangi bir güvenlik açığından yararlanacaktır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.