Loading...
btc
BTC
0.68%
Bitcoin
64.523,19 USDT
eth
ETH
1.51%
Ethereum
3.438,46 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
376,70 USDT
xrp
XRP
-8.77%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
0.92%
Litecoin
72,03 USDT
bnb
BNB
0.63%
Binance Coin
572,49 USDT
sol
SOL
1.95%
Solana
158,54 USDT
avax
AVAX
0.54%
Avalanche
27,39 USDT
ada
ADA
0.09%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-1.82%
Poladot
6,14 USDT
doge
DOGE
-0.82%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-7.09%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. JPMorgan ve Visa’dan SWIFT’e alternatif olacak blockchain işbirliği

JPMorgan ve Visa’dan SWIFT’e alternatif olacak blockchain işbirliği

kripto ticareti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JPMorgan ve Visa, sınır ötesi blok zinciri ödemelerinde bir araya gelerek işbirliğine gidiyor. Visa, B2B bağlantı ağını JPMorgan’ın blok zinciri tabanlı sınır ötesi ödeme ürünleri takımıyla entegre etmeye hazırlanıyor. Ayrıntılar haberimizde..

JPMorgan ve Visa arasında blockchain işbirliği

Geleneksel finans ve ödeme devleri JPMorgan ve Visa, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için özel blok zinciri çözümleri Liink ve B2B Connect’in kullanımını kolaylaştırmak için bir araya geliyor. Forbes’in 11 Ekim tarihli raporuna göre, JPMorgan‘ın Liink’i, sınır ötesi transferler için özel olarak tasarlanmış bir ağdır ve bankanın blok zinciri ve ödeme girişimi Onyx kapsamında sunulmaktadır. Onyx, kurumların finansal bilgileri paylaşmaları ve işlemleri doğrulamaları için bir platform sağlıyor.

Visa’nın B2B Connect’i, kurumsal düzeyde kullanım için oluşturulmuş ve şimdi Onxy’s Confirm ile entegre edilmiş olan Liink’e benzer bir ağ. Onay, bir hesap bilgileri doğrulama ürünüdür ve işlem yapan tarafların gerçek kimlikleri ve doğru bilgileri sağlamasını sağlar. Onyx, Confirm’in 3.500 finans kuruluşundan 2 milyardan fazla banka hesabını doğrulayabildiğini duyurdu.

Blockchain

Finextra dün, J.P. Morgan’ın bu yılın sonuna kadar 10 ülkede Confirm’i başlatmak için çalışırken, dünya çapında bir dizi kurucu üye bankada bağlantı kurmak istediğini bildirdi. Alman finans devi Deutsche Bank, Confirm’in kurucu üyesi olmak için imza attı. Confirm’in küresel başkanı Alex Littleton, yaptığı açıklamada, “Confirm’in büyümesinin ağ etkilerinden büyük ölçüde etkilendiğini” belirtti.

Visa, JPMorgan ve onun blokchain ürünleri grubuyla birlikte çalışırken, ikilinin, sınır ötesi ödemeleri yönetmek ve kolaylaştırmak için yaygın olarak kullanılan Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT) mesajlaşma sistemine bir alternatif sağlama konusunda bir planı var gibi görünüyor.

Singapur Para Otoritesi, Pazartesi günü hız ve maliyetler de dahil olmak üzere mevcut sorunlara çözüm sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmayı düşünebileceğini açıkladı. Singapur Para Otoritesi genel müdürü Ravi Menon, açılış konuşmasında sınır ötesi ödemelerin mevcut durumunun “21. yüzyıla uygun olmadığını” belirtti ve şunları ekledi: “Arkaik bir muhabir banka ağına dayanan yavaş, maliyetli, anlaşılmaz ve verimsiz. Özel sektör blokchain tabanlı ödeme ağlarının genişletilmesi bunu çözmenin olası yollarından biri.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.