JPMorgan CEO’sundan Bitcoin açıklaması!

JPMorgan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin dev bankası JPMorgan’ın CEO’su Jamien Dimon Bitcoin hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

JPMorgan CEO’sundan Bitcoin açıklaması

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon bir zamanlar Bitcoin için “dolandırıcılık” ifadesini kullanıyordu. Hatta Bitcoin işlemi yapan traderleri işten kovmakla tehdit ediyordu. Ancak Dimon son zamanlarda Bitcoin hakkındaki düşüncelerini tamamen değiştirmese de biraz yumuşatmış gibi görünüyor.

Dimon geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal CEO konseyi zirvesinde yaptığı konuşmada Bitcoin destekçisi olmadığını ve Bitcoin’i umursamadığını dile getirdi. Bu açıklamalar Dimon’un düşüncelerinde bir değişiklik olmadığını gösterse de ilk zamanlardaki keskin tutumunu biraz yumuşatmış gibi görünüyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Dimon Bitcoin hakkındaki görüşlerinin JPMorgan müşterileri ile çeliştiğini kabul ediyor ve JPMorgan müşterilerinin Bitcoine igi duyduğunu ifade ediyor.

“Müşterilerimiz ilgileniyor ancak ben onlara bu konuda ne yapacaklarını söylemiyorum.”

Dimon kripto para birimlerinin arkasındaki teknoloji olan Blockchain’i kullandıklarını ve yararlı bulduğunu da belirtti. Gerçek varlıklarla desteklenen dijital para birimlerinin olduğunu ve insanların bunların arkasında ülkenin otoritesinin ve hukukun üstünlüğünün olduğunun unutulmaması gerektiğini de vurguladı.

JPMorgan CEO’su geçtiğimiz günlerde müşterilerinin kripto paralara ilgi duyduğunu belirtmiş ve müşterilerin kripto paraları güvene nasıl saklayacakları ve alım satım yapacakları üzerine çalışıyoruz demişti.


JPMorgan’ın varlıklı müşterileri için yaz aylarında bir Bitcoin fonu oluşturacağı haberleri çıkmıştı. Bu haber JPMorgan CEO’sunun görüşlerinin değiştiğine işaret ediyordu. Dimon’un yaptığı açıklama haberlerin doğrulandığını gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
JPMorgan CEO’sundan Bitcoin açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.