1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte The Economist’in kripto anketinde çıkan sonuçlar!

İşte The Economist’in kripto anketinde çıkan sonuçlar!

İşte The Economist’in kripto anketinde çıkan sonuçlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

The Economist Intelligence Unit tarafından online olarak kripto anketi yapıldı. Anket sonuçları detaylarıyla birlikte haberimizde.

İşte The Economist’in kripto anketinde çıkan sonuçlar

Crypto.com ve The Economist, online olarak kripto paralar ile ilgili bir anket yaptı. Anket, COVID-19’un dijital ödemeleri hızlandırdığı, Bitcoin ve Ethereum gibi kriptolar da dahil olmak üzere dijital para birimlerinin daha popüler hale geldiğini ortaya çıkardı.

Ankete katılanların %80’i gelecekte nakit paranın kullanılmayacağını, dijital ödemelerin nakit paranın yerini alacağını düşünüyor.

Economist Intelligence Unit tarafından gerçekleştirilen anket, bu yıl şubat ve mart aylarında yapıldı. Anket geçen yıl aynı zamanlarda da yapılmıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ankete katılanların yüzde 27’si dijital ödemeleri her zaman kullandıklarını, kâğıt paralar veya kredi kartları kullanmadıklarını belirtti. Bu oran geçen yıl yapılan anketti %22 olarak belirlenmişti.

Ankete sonuçları, geçen yıla göre kripto popülerliğinin arttığını gösteriyor. Katılımcıların yüzde 55’i, kişisel olarak kullanmasalar bile kripto paralardan haberdar olduklarını ifade ediyor.

Merkez bankalarının ve kripto dünyasının artan ilgisine ve pilot kullanımların sıklaşmasına rağmen en az tanınan dijital ödeme biçimi ise merkez bankası resmi dijital paraları (CBDC). 

COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Salgın yüzünden yaklaşım 3,5 milyon insan hayatını kaybetti. Yaklaşık 1,5 yıldır insanlar zor durumda kalmadıkça evlerinden çıkmıyor. Bu durum nakit kullanımı azalttı. Pandemi nedeniyle dijital ödemeler hızlandı.

COVID-19 krizi, dijital para bilincini artırdı. Ankete katılanların %50 salgının bir kripto para birimi için kullanım durumunu artırdığını kabul etti. Ankete katılan kurumsal yöneticilerde ise bu oran daha yüksek. Ankete katılan kurumsal yöneticilerin %75’i pandeminin kripto para birimlerine ilgiyi artırdığını ifade ediyor.

Yöneticilere göre kripto para birimleri portföylerdeki altının yerini alıyor. Tercihin en büyük nedeni ise kolayca bölünüp aktarılabilmesi.

Economist Intelligence Unit editörü Jason Wincuinas, tüketiciler arasında dijital para birimlerine ilginin arttığını belirlediklerini söyledi.

“Para hızla gelişiyor. Sadece birkaç yıl önce dijital para birimlerine ilgi çok azdı ve bu kadar popüler değillerdi. Tüketiciler arasında kripto para birimlerine olan ilgi ve güvenin arttığını gözlemledik. Dijital para birimlerinin nasıl gelişebileceğine dair daha kapsamlı bir görüşe sahibiz. Ölçeğin kurumsal tarafındaki duyarlılık şimdiden beklenenden çok daha yüksek görünüyor “

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: