Günlük market alışverişi Bitcoin kabulü için kritik önemde

Günlük market alışverişi Bitcoin kabulü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Günlük market alışverişi Bitcoin kabulü açısından önemli diyebiliriz zira bu teknolojinin benimsendiğinin kanıtı olacaktır. Bitcoin ancak çarşıya, pazara girdiğinde başarıya ulaşmış demektir.


Günlük market alışverişi Bitcoin kabulü için önemli

Kripto para piyasasına ilgi duyan ve yatırım herkes, Bitcoin’in başarıya ulaşmasını arzu eder. Elinde hiç Bitcoin tutmayan, tüm yatırımlarını altcoinlere yapan biri bile sıkı bir Bitcoin taraftarıdır. Çünkü Bitcoin’in başarısı demek tümüyle kripto piyasasının başarısı demektir.

Herhangi bir teknoloji ilk çıktığında bazı temel sorunlar yaşar. Kitleler yeni teknoloji ile aralarına mesafe koyarlar, zira eski alışkanlıkları terk etmek çok zordur. Yenilik, beraberinde bilinmezliği de getirir ve tedirginliğe sebep olur. Bitcoin günlük hayatımız ve aktivitelerimizin bir parçası oluncaya kadar bu sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacaktır. İşte bu geçiş sürecinin zorluklarını aşmak için bazı cesur çıkışlar yapmak gerekir.

Bitcoin ödül programı Lolli, Safeway ve Albertson’s süpermarketler zinciri ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma gereği firmanın ABD genelinde açtığı 900’ün üzerindeki süpermarkette yapılacak alışverişlerde müşteriler bonus olarak Bitcoin kazanacaklar. BTC’nin bir para birimi olarak günlük hayata girmesi için önce ödül programları ile desteklenmesi ve halk tabanındaki cazibesinin artırılması gerekiyor.

Bitcoin Süpermarkette

Lolli, Bitcoin temelinde tanımlanmış bir ödül programı. Şu ana dek Macy’s, Wal-Mart, Best Buy gibi büyük firmalarla anlaşmalar imzaladı. Son partnerleri ise süpermaketler zinciri Safeway ve Albertson’s oldu.

Lolli CEO’su ve kurucusu Alex Adelman nihai hedeflerinin Bitcoin’i herkese ulaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak olduğunu belirtiyor.

Yahoo Finance’e konuşan Adelman Bitcoin’i tüm insanların hayatlarının bir parçası yapmaya çalıştıklarını belirtiyor. Zira Bitcoin’in başarısı için bu konu kilit öneme sahip. Bir teknolojinin başarısı ancak kullanım oranı ile doğru orantılı olarak tanımlanabilir.

Adelman’a göre kendi geliştirdikleri Lolli uygulaması ve Bitcoin kazanmaya dayalı olarak işlev gören diğer tüm yöntemler yeni bir farkındalık ve kabul dalgası oluşturacak.

Firma ayrıca Bitcoin temelli kredi kartı çıkarmayı planladıklarını da belirtti. Yani insanlar, yerel para birimleri üzerinden yapacakları alışverişlerde ilaveten Bitcoin de kazanacaklar.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin dijital bir varlık mı, bir değer saklama aracı mı yoksa sadece bir para birimi mi? Uzmanlar bu konuya farklı açılardan yaklaştıkları için farklı cevaplar veriyor. Ancak şurası kesin ki insan yaşamını orta vadede değişikliğe uğratacak.

Televizyon ilk çıktığında toplumda yaratacağı etki öngörülebilir değildi. Zira internet, buz dolabı, hatta cep telefonları bile ilk çıktığında şaşkınlıkla karşılandı. Ancak sonrasında bu teknolojiler günlük hayatın olmazsa olmaz bileşenlerine dönüştü.

Bitcoin bir gün bu etkiyi yakalayacak. Bunun yolu ise Bitcoin’in çeşitli yollarla günlük hayatımıza dahil edilmesinden geçiyor. Ödül programları bunlardan yalnızca biri. Her hangi bir varlık günlük alışverişimize konu oluyorsa, o varlık artık hayatımızın bir parçası olmuş demektir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Günlük market alışverişi Bitcoin kabulü için kritik önemde
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.