Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
67.289,22 USDT
eth
ETH
-0.02%
Ethereum
3.517,04 USDT
bch
BCH
0.11%
Bitcoin Cash
395,87 USDT
xrp
XRP
-0.21%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.25%
Litecoin
73,21 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
596,91 USDT
sol
SOL
0.42%
Solana
174,35 USDT
avax
AVAX
0.76%
Avalanche
29,33 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.37%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.75%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Finans dünyası kripto paraları neden tercih etsin?

Finans dünyası kripto paraları neden tercih etsin?

Blockchain Uzmanı Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar piyasada sahneye çıkmak ve tutunabilmek için iyi bir finansal desteğe ihtiyaç duyuyorlar.  Destek verecek olan patronlar kripto paraları neden ve neye göre tercih etsinler?


Blockchain teknolojisi devrim yaratıyor

Blockchain teknolojisinin finans sektörü için biçilmiş bir kaftan olduğunu fark eden burjuvalar vakit kaybetmeden blockchain tabanlı platform ve ürünler geliştirmeye başladı. Blockchain’e bağlı olarak kısa zaman sonra kripto para piyasasına evrilen bu yeni sistemde amaç, finansal hizmetlere ulaşımı küresel çapta daha kolay ve yaygın getirmekti.

Aslında geleneksel finansal sistemde görülen aksaklıklar ve yetersizlikler şirketlerin kripto paraları neden tercih ettiklerini kısmen açıklıyor. Örneğin geleneksel sistemde finansal aracı o kadar çok ki, kullanıcılar birçok güvenlik riski ile karşı karşıyalar. Araştırmalara göre siber suçlar finans sektöründe diğer sektörlere oranla  % 300 daha fazla. Siber suçlardan her yıl mağdur olanların sayısını ise ne siz sorun, ne ben söyleyeyim!

Hâlbuki merkezi olmayan bir blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen bir finansal sistemde, yer ve zaman fark etmeksizin herkes finansal hizmetlerden eşit miktarda faydalanabiliyor. Bu sebepledir ki birçok şirket rotayı bu sektöre kırmış durumda. Çünkü şirketler merkezsiz, şeffaf bir finans dünyası vaat eden blockchain ve kripto paranın mevcut sistemdeki birçok sorunu çözdüğüne birebir şahit oluyorlar.

Yenilikçi hareket kripto paraları neden tercih ediyor?

Şimdi isterseniz Blockchain’in birey ve şirketlere sunduğu imkânları ve mevcut sistemden farklı olan taraflardan birkaç tanesini irdeleyelim. Böylece finans dünyası kripto paraları neden tercih etsin sorusunun da cevabını bulmuş olabiliriz.

Öncelikle Blockchain sistemine bağlanmak için herhangi bir merciden izin alınmasına gerek yok. Yani herhangi bir kişi herhangi bir yerden sisteme bağlanabilir. Bu, finansal sistemin göz ardı ettiği eşitlik prensibini çözmüş oluyor.

Blockchain, aynı zamanda müşterisine merkezsiz bir teknoloji fırsatı sunuyor. Kayıtların zincir üzerinde birçok cihaza dağıtılmış olması sistemi kontrol eden merkezi bir sunucunun veya yetki biriminin olmadığını ortaya koyuyor. Ayrıca tüm işlem kayıtları denetlenebilir olduğu için blockchain teknolojisi kullanan kişiye veya şirkete tam bir şeffaflık sağlıyor.

Yenilikçi akımı destekleyen şirketlerin sayısı arttıkça kripto para ve blockchain devrimi her geçen daha da mümkün hale geliyor. Bu iki teknolojinin benimsenmesi ve kripto tabanlı hizmetlerin yaygınlaşması ile birlikte geleceğin finans dünyası yeniden şekillenebilir.

İyi bir blockchain geliştiricisi olmak için neye ihtiyacım var? yazısı ilginizi çekebilir!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.