Evde Bitcoin madenciliği yapmak için ne gerekir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evden Bitcoin kazmak için bilmeniz gerekenler. Yaklaşık 80 gün sonra Bitcoin madenciliği iki kat zorlaşacak. Halving olayından sonra yeni bir Bitcoin kazmak için iki kat kaynağa ihtiyacınız olacak. Hızlı hareket etseniz iyi olur!


Evden Bitcoin kazmak için bilmeniz gerekenler

 

Evde Bitcoin kazmak zor bir iştir. Özellikle klasik ekipmanlar kullanıyorsanız. Ancak Antminer S17 gibi spesifik Asic cihazları şansınızı arttırabilir. Şansınızı diyorum çünkü Bitcoin kazmak matematiksel işlemin yanı sıra aynı zamanda şans işidir. Bu yüzden madenciler Asic cihaz gibi spesifik ekipmanları satın almanın yanında diğer madencilerle ortaklaşa çalışabilecekleri madencilik havuzlarında işlem yapmaktadır.

Maden havuzlarının artıları ve eksileri

bitcoin kazmak

  • Bir madenci havuzuna üye olmanız, kripto para madenciliğine başlamanın en kolay yoludur.
  • Havuz madenciliğinde yaptığınızda kazı yapacağınız blok zincirlerini bilgisayarınızda depolamanız gerekmez, bu sayede depolama alanından tasarruf edersiniz. (Solo yani tekli mining işlemlerinde blok zincirlerini sürekli olarak indirmeniz gerekir ki bu da 20 GB’ı aşabilir.)
  • Madenci havuzları, madencilerden %1-2 oranında komisyon alırlar.
  • Madenci havuzlarında işlediğiniz maden miktarı belli bir seviyeye ulaşmadan kripto para cüzdanınıza blok ödülleri yatmaz. Solo Mining’de ise kazandığınız tutar direk cüzdanınıza geçer.
  • Günümüzde Solo Mining ile ayda 500.000 dolarlık kripto para kazabilme gücündeki işletmeler bile, solo mining yerine madencilik havuzlarını tercih edebilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen ilgili haberimizi okuyunuz.

İlgili haber: Bitcoin Madencilik Havuzu Nedir? Bitcoin madencilik Havuzunun Önemi

Bitcoin halving Bitcoin madenciliğini nasıl etkileyecek?

ASIC Antminer S17 kullanıcıları tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışma, S17 ile yılda bir Bitcoin kazılabileceğini gözler önüne sermiştir. Ancak bir uyarı var. İlk kurulum maliyetleri ve elektrik giderleri, 2020 yılında evde 1 Bitcoin kazmanın mevcut fiyatları 1 BTC’ye denk geldiğini göstermiştir.


An itibariyle kilowatt başına 5 sent elektrik maliyeti elde etmeyi başaran büyük madencilik çiftlikleri, özellikle yarıya indirmeden önceki günlerde kısmende olsa karlı bir şekilde madencilik yapabilir. Ancak Bitcoin halving’den sonra bu tip madencilik çiftlikleri bile 1 Bitcoin üretmek mevcut fiyatlarda 1 Bitcoin ya da daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Şu anda, BTC hash oranları (yani bir saniyede gerçekleştirilen deneme sayısını) yaklaşık 97 quintillion gibi devasa rakamlara ulaşıyor. Bu işlemlerin %60’ı Çin’deki en büyük dört madencilik havuzu olan Poolin, F2Pool, Antpool ve BTC.com yapılıyor.

bitcoin kazmakKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Evde Bitcoin madenciliği yapmak için ne gerekir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.