1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum kullanıcılarına büyük müjde!

Ethereum kullanıcılarına büyük müjde!

Ethereum kullanıcılarına büyük müjde!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum merakla beklenen Londra Hard Fork’u için en önemli adımları atıyor. Detaylar haberimizde.

Ethereum kullanıcılarına büyük müjde

DeFi sektörü Ethereum’a çok fazla yeni kullanıcı getirdi. Bununla birlikte Ethereum ağı eskisinden daha büyük bir mücadele içerisinde. Ağda artan işlem ücretleri kullanıcılar için büyük sorun teşkil ediyor.

Gözler Ethereum’un bu yaz yapmayı planladığı Londra güncellemesinde. Londra hard fork’u Ethereum ağının daha verimli çalışmasını ve daha düşük işlem ücretlerini getirecek. Ethereum şu ana kadar bu yolda iyi bir ilerleme kaydetti. Artık Londra güncellemesi için takvim başlıyor.

Ethereum 24 Haziran’dan itibaren Londra hard forku test ağlarında yayınlamaya başlayacak. Üç test ağından ilki olacak olan opsten önümüzdeki hafta 24 Haziran’da blok yüksekliği 10.499.401’e ulaştığında gelecek. İkinci olarak 30 Haziran’da Goerli ve son olarak 7 Temmuz’da Rinkeby olacak.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko’ya göre test ağlarında planlanan yükseltme başarı ile tamamlandığında geliştiriciler hard fork’un entegre edileceği ana ağ bloğuna o zaman karar verecek.

Yapılan her güncelleme ETH 2.0’ daha fazla yaklaşıldığını gösteriyor. Bu adımla birlikte bu yaz yapılması beklenen büyük güncellemenin en önemli temelleri atılmış oluyor. Ethereum geliştiricileri yapılacak olan güncellemenin ağa getireceği yeniliklerden heyecan duyduklarını dile getiriyorlar.

Madenciler ise bu güncelleme ile gelirlerinde büyük bir düşüş olacağı gerekçesi ile güncellemeye karşı çıkıyorlar. Ancak son zamanlarda ağın artan işlem ücreti kullanıcılar tarafında büyük bir itiraz konusu.

Büyük geçişin temmuz ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, yaptığı açıklamada güncellemenin gecikmesinin teknik konularla ilgili olmadığını belirtmiş ve gecikmenin insan kaynakları ile ilgili olduğunu vurgulamıştı.

Kaynak

Etiketler: