Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

El Salvador rüzgarı devam ediyor! Bir ülke daha harekete geçti

el salvador
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El salvador’un ardın ülkelerden ardı ardına Bitcoin kararları geliyor. Kuzey Amerika’nın en büyük ülkelerinden birinde daha Bitcoin hareketliliği yaşanıyor. Detaylar haberimizde.

El Salvador rüzgarı devam ediyor! Bir ülke daha harekete geçti

Orta Amerika Ülkesi El Salvador mecliste aldığı karar işe Bitcoin’i yasal parası haline getirdi. Ülkeden gelen açıklamalar sadece bununla kalmadı Bitcoin madenciliği konusunda da önemli adımlar atıldı. Ülkede volkanik dağlardaki enerji kullanılarak Bitcoin madenciliği yapılacak.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Aynı zamanda El Salvador 3 Bitcoin yatırım yapana süresiz oturum vermeyi taahhüt ediyor. El Salvador’un kararı bazı ülkeleri de harekete geçirdi. Dün piyasaya düşen haberlere göre Pasifik ada ülkesi Tonga Krallığı’da Bitcoin’i resmi para yapmaya hazırlanıyor.

Bir haber de bugün Meksika’dan geldi. Meksika Federal Hükümeti temsilcisi Eduardo Murat Hinojosa, ülkede Bitcoin ve kriptonun benimsenmesi için harekete geçeceğini duyurdu. Hinojosa, attığı twette “Meksika’nın meclisine kripto paralar için yasal bir çerçeve önereceğim ve tanıtacağım” dedi. Hükümet temsilcisi aynı zamanda profil fotoğrafını Bitcoin ile özdeşleşen lazer gözler yaptı. Bilindiği gibi lazer gözler Bitcoin’in artan gücünü temsil etmekte.

El Salvador’un kararının ardından benzer niyetler bu hafta başında Paraguay’dan da geldi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin kararı ülkeleri harekete geçirdi.

Hinojosa’nın yanı sıra, bir başka hükümet yetkilisi, Nuevo León eyaletini temsil eden bir senatör olan Indira Kempis Martinez de profil resmini değiştirdi ve sembolik lazer gözleri profil fotoğrafı yaptı.

Paraguaylı kongre üyesi Carlitos Rejala, Bitcoin yasallaştırma sürecindeki aktif rolünü açıkladıktan sonra benzer profil resmi değişikliği yapmıştı.

Mart 2018’de Meksika, kripto için geçerli yasal çerçeveyi özetleyen bir Fintech yasası çıkamıştı. Kanun, kripto para birimlerini elektronik olarak kaydedilen, kullanılan ve halk tarafından bir ödeme aracı olarak aktarılan değer temsilleri olarak tanımlıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.