fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dünyanın en ciddi şakası ilk 10’u zorluyor!

Dünyanın en ciddi şakası ilk 10’u zorluyor!

Dünyanın en ciddi şakası ilk 10’u zorluyor!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Şaka amaçlı yaratılan bir kripto para olan DOGE, dünyanın en değerli 10. kripto para birimi olmak üzere. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en ciddi şakası ilk 10’u zorluyor

2013 yılında kripto para piyasasının kendisine verdiği önemle dalga geçmek amacıyla üretilen, üzerinde Japonyaya özgü bir köpek ırkı olan Shiba Uni simgesi bulunan Dogecoin (DOGE) şu anda 17,307,292,961 milyar dolarlık değeri ile dünyanın en büyük 11. Kripto para birimi konumunda. Chainlink (LİNK) DOGE’nin hemen üzerinde ve piyasa değeri 17,462,814,999 milyar dolar. DOGE’deki artış devam ederse dünyanın en ciddi şakası 10. Büyük kripto para birimi olacak.

dünya Dünyanın en ciddi şakası ilk 10’u zorluyor!
Coinmarketcap

DOGE son 24 saat içerisinde %71’in üzerinde, son yedi günde ise %119’un üzerinde artış gördü. Şu anda DOGE 0,134 dolardan işlem görüyor. Bu yılın başlarında (27 Ocak) Dogecoin 0,007 ABD dolarından iki gün içerisinde (29 ocak ) 0,05 ABD dolarına sıçrayarak büyük bir artış gördü.

Bkz: DOGE, DOGE haberleri ve son dakika gelişmeleri

O dönemden sonra artışı devam eden DOGE’ye dışarıdan çok büyük bir destek geldi. Kripto para birimi dünyanın en popüler insanlarından birinin dikkatini ve ironik desteğini kendisine çekmeyi başardı. Tesla CEO’su Elon Musk kripto piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Musk resmi twitter hesabından 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı.

koinmedya_paradex

Elon Musk Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmakla kalmadı. DOGE hakkından defalarca destekleyici tweetler attı. Elon Musk’ın destekleyici tweetlerinden sonra DOGE uçuşa geçti. Şimdi yatırımcılar DOGE’deki yükselişi ilgi ile takip ediyor.

Muhtemelen DOGE’nin yaratıcısı Jackson Palmer’e şaka amaçlı ürettiği kripto paranın Elon Musk tarafından destekleneceğini ve dünyanın en değerli kripto paraları listesinde ilk 10’a gireceğini söyleseler, bu şakaya o da gülerdi. Ancak şu an bir şakanın değil tam anlamıyla bir gerçeğin ortasındayız ve DOGE’yi yakında ilk 10’da görebiliriz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave