Loading...
btc
BTC
-1.44%
Bitcoin
66.154,62 USDT
eth
ETH
-1.91%
Ethereum
3.175,68 USDT
bch
BCH
-0.88%
Bitcoin Cash
528,46 USDT
xrp
XRP
-1.62%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.97%
Litecoin
84,40 USDT
bnb
BNB
-2.35%
Binance Coin
581,58 USDT
sol
SOL
-3.32%
Solana
148,08 USDT
avax
AVAX
-3.03%
Avalanche
38,15 USDT
ada
ADA
-1.78%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-1.69%
Poladot
7,12 USDT
doge
DOGE
-3.19%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev sosyal medya platformundan kripto para için kritik adım!

Sosyal medya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev sosyal medya platormu çıkarmayı planladığı stablecoin için kritik bir adım attı. Detaylar haberimizde.

Dev sosyal medya platformundan kripto para için kritik adım

2019 yılında Libra ismi ile duyurulan ancak daha sonra ismi değiştirilen ünlü sosyal medya platformu Facebook destekli stabilcoin Diem’den önemli bir haber geldi.

Facebook’un dijital para projesi duyurulduktan sonra birçok engelle karşı karşıya kaldı. Önüne birçok düzenleyici engel çıktı ve projeden desteğini çekenler oldu. Proje duyurulduğunda birçok önemli kurum Facebook ile anlaşarak projeye dahil olmuştu.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Aralarında Master Card, Visa, PayPal ve eBay gibi devlerinde olduğu şirketler düzenleyici engellerden dolayı projeden ayrıldıklarını açıklamışlardı.

Ödeme lisansları için ise İsviçre tercih edilmişti. Diem, İsviçre Finans Piyasaları Kurumu’ndan şimdiye kadar güvence altına alamadığı ödeme sistemi lisansı başvurusunu da geri çektiğini ve operasyonlarını Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıdığını belirtti.

Facebook ve diğer 25 şirketi içeren Diem, çarşamba günü Silvergate Capital Corp. ile ABD doları destekli bir stabilcoin çıkarmak için bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Böylelikle Facebook, Diem için ana faaliyetlerini İsviçre’den Amerika Birleşik Devletleri’ne taşımaya karar verdi.

Bu karar 2021 yılının sonunda başlatılması beklenen Diem içi kritik bir adım oldu. Kripto para birimi endüstrisinde önde gelen bir oyuncu olan Silvergate Capital Corp.ile yapılan anlaşma stabilcoini piyasaya sürmeyi ve ABD doları karşısındaki rezervini yönetmeyi içeriyor.

Bilindiği üzere stabilcoinler değer olarak diğer kripto paralar gibi dalgalanmayacak şekilde tasarlanıyor. Stabilcoinin fiyatı bir kripto paraya, itibari paraya ya da emtialara sabitleniyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.