fbpx
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Codius nedir, Ethereum akıllı sözleşmesine rakip olabilir mi?

Codius nedir, Ethereum akıllı sözleşmesine rakip olabilir mi?

Codius nedir, Ethereum akıllı sözleşmesine rakip olabilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Codius akıllı sözleşmesi, bir platformudur ve XRP ekosisteminin açık kaynak kodlu bir parçasıdır. Codius kullanıcılara ve geliştiricilere kendi programlama dillerini belirleme izni veriyor. Oldukça ilginç olan, herhangi bir tescilli dili yok.


 Codius Akıllı sözleşmesi nedir?

codius-akilli-soslesmesi-nedir

Akıllı anlaşmalarla bir şekilde ilgilenmiş olanlar genel olarak iyileşme yapılabilecek pek çok boşluk olduğunu farketmiş olabilirler. Daha da fazlası şu ana kadar kripto para endüstrisi dışında gerçek yaşamda çok az kullanımı mevcut . Durumun yakın zamanda ya da sonrasında değişmeye ihtiyacı var ve bu proje gelecek yıllarda bu bağlamda pozitif şeyler yapmaya çalışıyor.

Codius akıllı sözleşmesi nasıl çalıyor?

Akıllı anlaşmalar için daha iyi bir altyapı inşa etme o kadar kolay olmayacak. Codius  her ne kadar süreç iyi işliyor gibi görünse de öngörülebilen gelecekte pek çok zorluğun yerinde kalacağını kabul ediyor. Pek çok Blockchain genelinde yapılan’ Akıllı anlaşmalar’ ın birbirleriyle iletişiminin  sağlanması   her ne kadar farklı bir yaklaşım gerektirse de var olan ekosistemde kesinlikle bir iyileşme sağlayacak.

koinmedya_paradex

Codius ekosistemi  Bitcoin ve Ethereum ile birleşmiş mevcut ekosistemden farklı çalışıyor. Altta yatan bir Blockchain olmadan bağımsız sunuculara güveniyor. Konsept, daha çok bir  API gibi çalışıyor ancak ek olarak sonsuz ölçeklendirme imkanı ve ekosistemde şu an mevcut ya da gelecekte mevcut olacak blockchainlerden  okuma ve yazma  özelliği mevcut. Bu hoş karşılanacak bir değişiklik. Codius’un ne kadar büyük bir etki yapabileceği  ise zamanla görülecek. Codius ekibi için ilk öncelik ve bu yaklaşım kesinlikle fayda sağlıyor. Daha da fazlası proje yerel para kullanmıyor, kullanıcılar herhangi bir dijital değer, itibari para ya da ledgerler arası başka tipte bir değer satın alabilir ya da gönderebilir.

YOL HARİTASI

Her ne kadar bahsedilen şeyler kulağa oldukça ümit verici  geliyorsa da yapılması gereken pek çok iş var. Codius’un herhangi bir programlama dilinde standart içerikleri yönetme izni veren yeni bir versiyonu açıklandı. Blockchain teknolojisini daha fazla ana trend yapma bir zorluk olarak kalmaya devam edecek fakat böyle bir girişim ile gelecek yıllarda büyük işler başarabilir. Öyle görünüyor ki teknoloji XRP kullanıcıları için bazı ilginç değişiklikler tanıtacak olan açık kaynak araçlarına doğru yol alacak.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.