BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Çin’den tarihi Bitcoin kararı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Çin’den tarihi Bitcoin kararı!

Çin’den tarihi Bitcoin kararı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarının kan ağladı bu günde, piyasalarını rahatlatacak haber dünyanın 2. Süper gücü olarak nitelendirilen Çin’den geldi!

Çin hükümetinden olay yaratacak kripto kararı!

 

Kripto para piyasalarının kan banyosu yaptığı ve yatırımcının diken üstünde olduğu bu günde, Doğu Asya’da yer alan ve gerek ekonomik gücü gerekse 1.4 milyar nüfusluk devasa popülasyonu ile dünyanın süper güçleri arasında gösterilen Çin’den kripto para piyasalarını rahatlatacak olumlu bir haber geldi.

Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının yatırım aracı olarak artık kullanılması gerektiğini belirtti.

”Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları artık alternatif yatırım araçları olarak varlık sınıfına dahil etmenin vakti geldi.”

Yapılan bu açıklamayla beraber Çin Hükümeti, ilk kez Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini varlık değeri olarak tanımış oldu.

Çin’den gelen bu haberin ardından negatif limanlardan pozitif sulara doğru yelken açan Bitcoin, yatırımcısına az da olsa rahat bir nefes aldırdı.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler edindikçe siz değerli okurlarımızı haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizleri takip etmeyi devam ediniz.

Canlı Bitcoin grafiği – BTC, Dolar ve Türk Lirası

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.