1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’nun CEO’su Dogecoin’i kötü haşladı!

Cardano’nun CEO’su Dogecoin’i kötü haşladı!

Cardano’nun CEO’su Dogecoin’i kötü haşladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dün kripto para piyasalarında tam anlamıyla Dogecoin çılgınlığı yaşandı. Doge saatler içerisinde değerini 17 cent bandından 45 cent’e kadar çıkardı.


Cardano’nun CEO’su Dogecoin’i kötü haşladı!

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın uzun süredir yer yer Dogecoin’e destek mahiyetinde twitter paylaşımınlarında bulunduğu biliniyor.

16 Nisan (dün) tarihinde Elon Musk, 2020 yılında paylaşmış olduğu aşağıdaki tweet’i tekrardan paylaşmasının ardından Doge uçuşa geçti ve CoinMarkerCap verilerine göre 43.7 cent ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bazı borsalarda Doge, 45 cent’ti de geçti.

Doge bu performansı ile toplam piyasa değerini 50 milyar dolar sınırlarına kadar taşıdı. Bir ara  endeğerli 5 ‘inci kripto para konumuna yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte Doge 35 cent bandında işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Doge fiyatlarındaki saatlik değişimi görüyoruz.

cardano doge Cardano’nun CEO’su Dogecoin’i kötü haşladı!

2021 yılının popüler kripto para projelerinden olan Cardano’nun (ADA) CEO’su Charles Hoskinson ise Dogecoin hakkında ciddi eleştiriler getirdi. Hoskinson’a göre Doge’ninki bir başarı değil “sadece manipülasyon”.

Lütfen Bkz: Paribu ve BtcTürk’ten Bitcoin yasaklarına dair açıklama

Hoskinson’a göre Doge, kripto para piyasalarında ve reel ekonomide ciddi bir karşılığı yok ve finansal bir çözüm önerisi getirmiyor. Hoskinson’a göre Doge fiyatlarını birkaç balina manipüle ediyor.

Hoskinson’ın Doge hakkında aşağıdaki ifadeleri oldukça dikkat çekici:

Bu bir balon! Doge fiyatları sürdürülebilir değil. Kesinlikle çökecek ve bireysellerin sahip olduğu fonlar bir anda buharlaşacak.”

Cardano ADA yazının kaleme alındığı saatte 1.45 dolar bandında hareket ediyor. ADA, 46.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile DOGE’nin hemen üstüde 6’ncı sırada yer alıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.