Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
66.073,25 USDT
eth
ETH
-0.23%
Ethereum
3.474,69 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
367,93 USDT
xrp
XRP
0.48%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.02%
Litecoin
72,93 USDT
bnb
BNB
0.66%
Binance Coin
585,77 USDT
sol
SOL
0.14%
Solana
173,27 USDT
avax
AVAX
-1.92%
Avalanche
29,25 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.29%
Poladot
5,93 USDT
doge
DOGE
0.42%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
0.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çalınan kripto paralarım için başvurabileceğim bir makam var mı?

Çalınan kripto paralarım için başvurabileceğim bir makam var mı?

Bitcoin suçu kolaylaştırıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları sınır tanımayan uluslararası bir piyasa. Bu nedenle çalınan kripto paralarım için başvurabileceğin bir makam var mı? Ya da çalınan kripto paralarımı kurtarabilir miyim?


Çalınan kripto paralarım için ne yapabilirim?

Coinfirm blockchain şirketinin CEO’su Pawel Kuskowski, şu ana kadar 10 milyar dolar değerinde kripto paranın çalındığını ileri sürüyor. Kuskowski, Bitcoin ve kripto paralarını çaldıran kurbanlara varlıklarını geri almaları için bir yol gösteriyor. Coinfirm şirketi, küresel araştırmalar firması Kroll ve Duff&Phelps danışmanlık şirketi birlikte ReclaimCrtypto isminde bir platform oluşturdular. Bu platform, blockchain teknolojisi üzerinde geliştirilmiş son ve yeni  adli teknikleri kullanarak çalınan kripto paraları kurtarmaya çalışıyor. Bu platform, çalınan kripto paralarla ilgili küresel bir soruşturma gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kısaca çalınan kripto paralar için artık kripto para yatırımcıların başvurabilecekleri bir makam veya adres var: Reclaim Crypto.

Cipher Trace firmasının iddialarına sadece bu yıl 1 milyar dolar değerinde kripto para çalındı. Reclaim Crypto, sonuçta bir şirket ve yaptığı işlemlerde kar amacı güdüyor. Kripto para hırsızlığı vakaları için verilen hizmet karşılığında mağdurlardan bir miktar ücret talep ediyorlar. Reclaim Crypto’nun şu ana kadar 200 davayı sonuca bağladıkları iddia ediliyor. 200 davaya konu olan toplam kripto para miktarı ise 1,5 milyar dolar.

Reclaim Crypto 50 üzeri kripto para borsalarının işlem geçmişlerini analiz ediyor. Coinfirm’ün ortağı Kroll ise daha geleneksel yöntemlerle kayıp kripto paraların peşine düşüyor. IP adresleri ve Web adresleri gibi teknik izlerden hareket ediyor. Kroll bu işlemleri gerçekleştirirken eski FBI ve CIA çalışanlarından  teknik destek alıyor. Kroll, geçtiğimiz dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bazı sahte ICO (piyasaya ilk arz) girişimcileri için hizmet verdi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.