1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Brezilya’dan gelen haberler Bitcoin’i hareketlendirdi!

Brezilya’dan gelen haberler Bitcoin’i hareketlendirdi!

Brezilya’dan gelen haberler Bitcoin’i hareketlendirdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Brezilya temsilciler meclisine sunulan yasa tasarısı Bitcoin’i hareketlendirdi. Detaylar haberimizde.

Brezilya’dan gelen haberler Bitcoin’i hareketlendirdi!

Bitcoin 50,000 dolar seviyesine yeniden yaklaştı. Bitcoin’e can suyu bu kez Güney Amerika’dan. Brezilya, önümüzdeki birkaç gün içinde Temsilciler Meclisi Genel Kuruluna sunulması beklenen bir kripto para birimi düzenleme tasarısını oylamaya hazırlanıyor.

Brezilya Federal Yardımcısı Aureo Ribeiro tasarı hakkında konuştu ve Brezilyalıların yakında Bitcoin ile ev, araba ve hatta McDonald’s satın alabileceklerini açıkladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ribeiro, Bitcoin ile ticaret yapılabilmesi, nereden satın alınabilmesi gerektiği gibi konular için düzenlemeler yaptıklarını belirtti.

“Bu varlıkla bir ev, araba satın alabileceksiniz, bir hamburger almak için McDonald’s’a gidebileceksiniz ve diğer ülkelerde olduğu gibi ülkede de bir para birimi olacak.”

Aureo Ribeiro, ülekede birçok kişinin Bitcoin’i benimsediğini ve yatırım yaptığını ancak pazarın hala düzenlenmediğini ve bu nedenle yasal tanınma sağlamadığını kaydetti ve tasarının onaylanmasıyla birkaç ülkenin daha kendi ülkesinin düzenleyici modelini kopyalayabileceğinden emin olduğunu söyledi.

“Bitcoin’i tanıyan bir yasanın gelmesi için birkaç yıl tartıştık. Bitcoin ülkemizde devlet tarafından düzenlenecek ve bu varlığın işlemlerine izin verilecek. Hem Merkez Bankası hem de Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) ile bu varlığın fırsatları ve örneğin gayrimenkul değeri veya günlük kullanım para birimi içinde tanınması konusunda bir anlaşma yaptık.”

Aureo Ribeiro, önerilen tasarı metninin Brezilya’daki Bitcoin gerçekliğini iyileştirecek kaliteye sahip olduğuna dikkat çekti. Tasarının geniş bir hükümet desteğine sahip olduğunu ve Temsilciler Meclisi başkanı Arthur Lira’nın da desteğini aldığını belirtti.

Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anda 49,173 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa hacmi 927 milyar dolar olurken son 24 saat içerisinde 32 milyar dolarlık işlem gerçekleştirildi.

Kaynak

Etiketler: