1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’in efsanevi çöküşler tarihi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’in efsanevi çöküşler tarihi

Bitcoin’in efsanevi çöküşler tarihi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 17 Aralık 2017’den bu yana% 64.5 oranında azaldı. Endüstrinin toplam piyasa değeri şu an için sadece 338 milyar dolar seviyesinde. Bir resim bin kelime söyler:Bitcoin Bitcoin'in efsanevi çöküşler tarihi

Bu, herhangi bir pazar için büyük bir düşüş. Bununla birlikte, Bitcoin’deki bir fiyat düşüşü yeni bir şey değil. Bitcoin düzenli olarak ölür ve düzenli olarak hayata döner. Bir web sitesi, Bitcoin’in 20102’dan bu yana 249 defa ölüm ilanı verildiğine dair sayım yaptığını yazdı. 2017, ise 109 ölüm ilanıyla başı çeken yıl oldu fakat hepimiz 2017 performansını biliyoruz.

Peki Bitcoin Neden Sürekli Çöküşler Yaşıyor?

Bu dönemde üst üste gelen bir sürü kötü haber kripto ekonomisinde büyük bir düşüşe neden oldu. Bitfinex, ABD Emtia Vadeli İşlem Komisyonunun öfkesini çekti çünkü borsa kullanıcılara para birimlerini Amerikan Doları’na bağlama seçeneği sunuyor. Bununla ilgili şüphe uyandıran şey, Bitfinex, USDT yani tether koini yedeklemek ve satmak için banka hesaplarında yeterli paranın olduğunu ispatlayamadı.

Bir başka piyasada, Hindistan’da hükümet kripto para ticaretinin izini sürüyor. Ülke hükümeti, vergi geliri elde etmeye çalışmak için çok sayıda borsada inceleme yapıyor. Tahminler, piyasanın 2018 yılına kadar ki son 17 ayda Hindistan’da 3,5 milyar dolarlık işlem hacmini geçtiğini gösteriyor.

Ve sırada Güney Kore var. Ülkenin kripto para ticaretini tamamen yasaklama niyeti yok. Ancak hükümet, denklemin adının gizliliğini kaldırmak için adımlar attı. Güney Koreli tüccarlar artık gerçek adlarını kullanmak zorunda. Bütün bunlar kripto kan banyosuna katkıda bulundu.

Bu arada. Dow Jones Endüstri Ortalaması, yükselen ABD hükümet tahvil getirileri nedeniyle sadece üç haftada en düşük seviyeye geriledi. Sadece yangını hisseden kripto pazarı değil. Fiat dünyası da öyle.

Sağlam zemin nerede?

En yeni yatırımcıların çoğu bile, ‘düşük satın al, yüksek satış’ eski özdeyişinin farkındalar. Asıl soru şu ki düşük ne zaman yeterince düşük? Gerçek şu ki kimse bunu gerçekten bilmiyor. Yukarıdaki grafikte, Bitcoin’in en kötü kazası 2015 Ocak’ında sona eren çöküşü ve 411 gün sürdü. Burun dalışı, bitcoin fiyatını % 87 düşerek diplere gönderdi.

Bugün itibarıyla fiyat son 51 günde % 64.5 geriledi. Eğer bu borsada olsaydı, medya organları 2008 tekrar gerçekleşti diyecekti. Kuşkusuz, on yıl kadar önce yaşanan küresel ekonomik kriz büyük oranda Amerikan hükümetinin sebep olduğu evlerinin taksitlerini gerçekten ödeyecek güce sahip olmayan tüketicilere, ipotekli ev dağıtmasına göz yumması nedeniyle oluştu.

Kripto para sektöründe, yaşanan çöküşün nedeni ise artan düzenlemedir. Bu, kısa vadeli yatırımcılar için kesinlikle kötü bir haber. Ancak, uzun vadede düzenlenmeler, kripto para sektörünü meşrulaştırmak ve kitlesel kabul noktasına daha da getirmek için devam eden mücadelede gerekli bir adım olarak görülüyor.

Seçiminizdeki yatırım aracınız ne olursa olsun, bindiğiniz rollercoaster için iyi şanslar.

Kaynak: CCN


Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: