fbpx
BTC : 511213 ₺ ETH : 34457 ₺ XRP : 8.598 ₺ LTC : 1490.1 ₺ USDT : 13.765 ₺ XLM : 2.7 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin yasal olarak düzenlenebilir mi?

Bitcoin yasal olarak düzenlenebilir mi?

Bitcoin yasal olarak düzenlenebilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin düzenlenemez-En popüler Bitcoin yandaşlarından biri olan Andreas Antonopoulos, yakın tarihli bir YouTube röportajında bu konuya dair açıklamalarda bulundu. ​​Kripto para birimleri ve küresel finans sistemi hakkındaki görüşlerini paylaştı.


Bitcoin düzenlenemez

En popüler Bitcoin taraftarlarından biri olan Andreas Antonopoulos, yakın tarihli bir YouTube röportajında Bitcoin düzenlemeleri ne dair açıklamalarda bulundu. ​​Kripto para birimleri ve küresel finans sistemi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Antonopoulos, Bitcoin’in finansal dünyadaki mevcut ve gelecekteki rolüne dair önemli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda düzenlemelere, dijital ve fiat para birimlerine yönelik devlet eylemlerine de değindi.

Geleneksel Finansal Sistem Çalışmıyor

Kısa süre önce yapılan bir röportajda, ünlü Let’s Talk Bitcoin podcast’ine de ev sahipliği yapan Antonopoulos, geleneksel finans sisteminin şu anki durumu hakkında görüşlerini paylaştı. Hükumet müdahalelerinin bir kısmının sistemi bozduğunu düşünüyor. Ayrıca, insanlara enflasyonla vergi ödemenin ulusal borç ödemeleri ve negatif faiz uygulamalarının “para için kötü” olduğuna ve “değeri ifade etmek ve kaynak tahsisini koordine etmek” için gerçek amacını azalttığına inanıyor.

Başlangıçta hükumetlerin nispeten açık bir finansal sisteme sahip olduğunu, ancak 1970’ler den bu yana yavaş yavaş “totaliter bir kontrol sistemine” geçiş yaptıklarını belirtiyor. Antonopoulos’a göre, finansal işlemleri gözetim altında tutmanın “İnsanlar arasındaki finansal işlemleri sınama, dondurma, sınırlama ve sansürlemek”ten farksız. Bütün fikrin sağlıksız ve “temel ilkelerinin faşist bir yaklaşım olduğunu” sözlerine ekliyor. Amerika Merkez Bankasının, 20 yıldır müşterisi olmasına rağmen, hiçbir açıklama yapmadan PayPal’ın eski CFO hesabını kapatmasını da güzel bir örnek olarak veriyor.

bitcoin düzenlenemez Bitcoin yasal olarak düzenlenebilir mi?
Andreas Antonopoulos

Hükumetler gözetim ve kontrolün güvenlik önlemi olduğunu söylemesine rağmen, Antonopoulos bu kadar gücü bir avuç insana vermenin gelecekte ciddi suçlara yol açabileceğinden şüpheleniyor.

Bitcoin’in Rolü ve Kripto Kuralları

Geleneksel finansal sistemdeki tüm kısıtlamalar ve gözlemlere rağmen Andreas, bunun Bitcoin‘in hayat bulacağı yer olduğuna inanıyor. Bitcoin’in rolü, pratik sınırlar olmadan küreselleşmiş bir dünyada yaşadığımızı. Ayrıca 2 milyardan fazla insanın internete erişimi olduğu için “internet parasına” ihtiyacımız olduğunu söylüyor.

Ona göre, kripto para birimi radikal bir para biçimidir,  benzersiz ve tamamen yeni bir şeydir. Radikal ve yıkıcı doğasının, bazı insanların onu anlamakta ve tanımlamakta zorlanmasının nedeni olabileceğini düşünüyor. Antonopoulos, Bitcoin‘in evrimin ilk aşamalarında olduğunu ve fiat paranın geleceğinde bir rolü olacağını söylüyor.

Toplum için hassas bir konu olan, kripto para birimi düzenlemeleri, hükumetlerin gözlem ve denetleme kurumları için uygun  çözüm bulma girişimlerine değiniyor. Antonopoulos, en büyük kripto arkasındaki teknolojinin henüz başarılı olamadıklarının sebebi olabileceğine inanıyor:

Hükumetler tüm bu düzenlemeleri uygulamaya devam ediyorlar, ancak temelde düzenleyeme dikleri şey protokol ve fikrin kendisi. Çünkü bu bir protokol ve saf terimlerle – matematiğe dayalı bir teknoloji – orada düzenlenecek bir şey yok, sadece bir fikir […] Hükumetler umutsuz ve anlamsızca sistemin kenarlarını düzenlemeye çalışıyor. Bunun boşuna olmasının temel nedeni, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tek bir ülkede bulunmaz, gerçekten de uluslar arası olmalarıdır. Düzenleyiciler tarafından o kadar kötü anlaşılıyorlar ki, onlara yaklaşmaya başlayamıyorlar bile, bu yüzden yapabilecekleri tek şey çevrelerinde çalışan bankaları düzenlemek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.