fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin işlemleri geri döndürülebilir mi?

Bitcoin işlemleri geri döndürülebilir mi?

Bitcoin işlemleri geri döndürülebilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Gerçekleştirilen Bitcoin işlemleri geri döndürülebilir mi? Bitcoin’in merkezsiz yapısı bu duurmu engeller mi? bu yazıda bu konuya dikkat çekeceğiz.


Bitcoin işlemleri geri döndürülebilir mi?

Hayır, Bitcoin işlemleri geri döndürülemez. Onaylanan bir işlem geri döndürülemez, fakat sadece alıcı tarafından kendi isteğiyle geri iade edilebilir. Yine de, eğer işlemler onaylanmazsa, çift harcama meydana gelebilir.

Bakınız: Bitcoin 200 haftalık hareketli ortalamayı sonunda kırdı

Çift harcama kripto paraların korkulu rüyasıdır. Basitçe anlatmak gerekirse, çift harcama blockchain üzerinde işlemin onaylanmama durumuna verilen bir durumudur. Kullanıcı farklı bir cüzdan adresine varlığı gönderir. Böylece, bu noktada çelişki oartaya çıkar ve işlem geri döndürülemez işlem olarak kayda geçer.

koinmedya_paradex

Bakınız: Fortune 500 devi Bitcoin ve BCH’yi 2.1 milyon müşterisine sunmaya hazırlanıyor

Bundan korunmak için, alıcı genellikle işlemin onaylanmasını bekler ve güvenilen bir dizi onaylı belirler. İşlem büyüdükçe, çift harcama durumu daha da zorlaşır. Aynı şekilde, sıfır onay varlığın tekrar harcanabilmesi için arada boşluk oluşturur.

Bakınız: Charlie Shrem: Nükleer savaş çıksa bile Bitcoin ayakta kalır

Bitcoin işlemlerinin geri döndürülemez doğasına atfedilecek bir çok etken var. Bunlar, blockchan’in merkezsiz doğasının arasındadır. Geri harcamayı önleyen bir diğer özellik, dağıtılmış ledger teknolojisinin değişmezliğidir.

kaynak

“koinmedya_binance”
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.