BTC : 64295 ₺ ETH : 1677 ₺ XRP : 1.407 ₺ LTC : 308.4 ₺ USDT : 6.835 ₺ XLM : 0.6331 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin indikatörleri olumlu sinyaller veriyor

Bitcoin indikatörleri olumlu sinyaller veriyor

Bitcoin indikatörleri olumlu sinyaller veriyor
0
huobi_koinmedya

Birçok analiste göre Bitcoin indikatörleri olumlu sinyaller veriyor. Willy Woo’ya göre Bitcoin hash ribbon değerleri bu analistleri haklı çıkarıyor.


Bitcoin indikatörleri fiyatların zaten dip yaptığını gösteriyor

Bitcoin 12 Mart’taki çöküşün etkilerini sarmaya devam ediyor. BTC’nin yeni haftaya 7 bin doların üstünde girmesi yatırımcılara güven veriyor. Keith Wareing, dünkü analizinde Bitcoin’in haftalık fiyatlarından elde ettiği RSI ve MACD değerlerini okuyucuları ile paylaştı. Bu teknik verilerden hareketle Bitcoin’in dibi gördüğünü ve yükselişe geçmesi gerektiğini belirtti. Ancak Wareing, Korona Salgını koşullarının belirsizliği arttırdığını iddia etti. Wareing’in analizine aşağıdaki haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Bitcoin yükselişte ama 3900 tehlikesi henüz geçmiş değil

Bilindiği üzere Korona Salgını Çin’de başladı ve ardından dünya geneline yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü salgının yeni merkezini ABD olarak ilan etti. ABD Başkanı Trump’ın dünkü brifinginde salgın ile alakalı “tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı” ifadeleri piyasaların kısmen de olsa rahatlamasına yol açtı. Bu açıklamanın ardından Bitcoin 7 bin doların üstüne çıktı. S&P 500 endeksinde de %7’nin üzerinde değerlenme söz konusu.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Trump tüneli ucundaki ışık göründü dedi ve Bitcoin 7 bini geçti

Kripto para piyasalarının tanıdık siması Willy Woo, madencilerin performansını yansıtan önemli bir değişkeni (Bitcoin hash ribbon) twitter yolu ile takipçileriyle paylaştı. Hash ribbon, hash oranları ile madencilik zorluk derecelerinden elde ediliyor. Bu değişkeni aşağıda görüyoruz.

Bitcoin indikatörleri Woo’ya göre Hash Ribbon değerleri, Bitcoin’in dip değerleri hakkında öngörüde bulunmamıza yardımcı oluyor. Hash Ribbon’un dip yaptığı dönemde Bitcoin de dip yapıyor ve bu değerlerin en son Aralık 2018’de dip yaptığını görüyoruz. Bu dönemde Bitcoin 3,200 dolar bandına kadar gerilemişti. Benzer şekilde Hash Ribbon değerleri 2 hafta önce de dip yaptı. Woo, bu grafiği dip sinyali olarak görüyor ve Bitcoin’in iki hafta önce dip yaptığını iddia ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: