BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ile altın alabileciğiniz 4 platform
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin ile altın alabileciğiniz 4 platform

Bitcoin ile altın alabileciğiniz 4 platform
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İşte size Bitcoin ile altın alabileceğiniz 4 platform. Bu aslında geleceğin dijital altını ile günümüz altını arasında bir takas. Bitcoin sınırlı arzı ve maliyetli madenciliği sayesinde dijitalleşen Dünyamızın ilk ve ebedi dijital parası olacaktır.


Bitcoin ile Altın Alabileceğiniz 4 İşletme

Yatırımın amacı değişken değerli iki varlığın gelecekteki pozisyonlarını tahmin edip ona göre pozisyon almaktır. Bitcoin’in yükseleceğini düşünürseniz elinizdeki yerel para birimini verip BTC satın alırsınız. Eğer Bitcoin’in düşüp altının yükseleceğine inanırsanız bu sefer BTC’yi elden çıkarıp altın almanız gerekir. Peki bunu yapacak bir platform mevcut mu?

Bugün size Bitcoin üzerinden altın satın alabileceğiniz 4 platform hakkında bilgi vereceğiz. Elbette bunun tersi de mümkün. Altınlarınızı satarak BTC de satın alabilirsiniz.

1-Bitgild

Bitgild geniş bir ürün gamında değerli metallerin satışını yapan bir firma. Müşterilerine sunduğu metallerin arasında altın, gümüş ve platin de mevcut. Firma uzun yıllardır hizmet veriyor. BitGild ayrıca BitPay ve BitScan gibi ödeme aracıları ile anlaşması olan lisanslı bir satıcı. BitPay ve BitScan zaten Dünyaca ünlü kripto para ödeme sistemleri.

BitGild altın ve gümüşü hem sikke olarak hem de çubuk olarak satışa sunuyor. Firma ayrıca ender bulunan altın paraların da satışını yapıyor. Misal 1908’de basılan Sovereign Royal Canadian altın parası ve 1 oz (28.34 gram) ağırlığındaki 1986 tarihli Çin Panda sikkesi. Sitenin arayüzü son derece kolay ve dünya çapında dağıtım ağı mevcut.

2-Bullion Exchanges

Bullion Exchanges Dünya çapında altın ve gümüş ticareti denilince ilk akla gelenlerden. Websitelerinde onlarca eğitici video, tablo, bilgilendirici materyaller ve canlı veri akışı ile karşılaşmanız mümkün. Borsa ödeme olarak Bitcoin de kabul ediyor.

Sitede satılan altın madeni paralar genelde ABD, İngiltere, Çin ve Kanada menşeili. Misal siteden 1 oz ağırlığındaki Amerikan Buffalo veya Kanada’nın meşhur akçaağaç yaprağı gümüşlerinden satın alabilirsiniz.

3-Vaultoro

Vaultoro bir diğer başarılı değerli metal mağazası. Vaultoro özellikle değerli madenlerle ilgili varlık yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Yönetim ekibi hem hisse senedi hem de kripto para piyasalarında yeterince deneyimli.

Vaultoro’da, Bitcoin kullanarak altın satın alabilirsiniz. Firma esasen kripto para ödemelerin kripto para biriminden olmasına özen gösteriyor. Değerli metal yatırımınızın güvende kalmasını sağlamak için kasa depolarından da yararlanabilirsiniz. Kasaları İsviçre’de işletiliyor ve altınları doğrudan eritme şirketlerinden satın alıyor.

4-Bullion79

Frmanın mottosu “Bitcoin’i altın paraya dönüştür“, ve bu tam olarak sağladıkları hizmet. Bullion79’u kullanarak, gümüş, altın veya platin türünden madeni paralar veya altın külçe satın alabilirsiniz. 0.25 oz’luk Amerikan Kartalı altın parası veya 1 oz’luk Krugerrand altını dahil olmak üzere çeşitli öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinin arasında yüksek kaliteli çubuklar da mevcut.

Kaynak

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.