Bitcoin halving blokuna gizlenen özel mesaj ne?

Bitcoin halving blokuna gizlenen özel mesaj çok konuşulacak
Bitcoin halving blokuna gizlenen özel mesaj çok konuşulacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin halving blokuna gizlenen özel mesaj dikkatleri çekti. Üçüncü Bitcoin halvingi dün 19:23 UTC’de gerçekleştirildi. Yeni tedarik için Bitcoin 630,000. blokta yarıya indirildi. Fakat bundan bir önceki, yani son blok olan 629,999. blokta, Bitcoin orijinine saygıyı bildiren gizli bir mesaj bulunuyordu.


Blokta şunlar okunuyordu:

“NYTimes 09/Nisan/2020 Fed’in 2.3T dolar enjeksiyonu planı, 2008 kurtarılışının çok üstünde. “

 


Bu metin, madencilerin kendilerine ödül gönderdiği coin tabanı işleminde yazılıydı.

Bitcoin tutkunlarının bildiği gibi, Bitcoin halving blokuna  gizlenen özel mesaj bir politik açıklamanın ilk kez konuluşu değil. Genesis bloku olarak bilinen ilk Bitcoin bloku da bir mesaj içeriyordu. Bu mesaj şöyleydi:

“The Times 03/Ocak/2009 başbakan bankalar için 2.kurtarmanın eşiğinde.”

Satoshi Nakamoto, yani kim olduğu bilinmeyen Bitcoin mucidi, blokun üretildiği gün Times gazetesinin bir makalesinden aldığı bu mesajı eklemişti. Bu hem Bitcoin’in başlangıç tarihine hem de bir çağa damga niteliğindeydi.

Politik manzara o zamandan bu yana değişmiş olsa da, 2020’nin tanımlayıcı olayı, ABD ve tüm dünyada büyük miktarlarda para basılması oldu. Bu türden para politikaları Wall Street efsanesi Paul Tudor Jones’u Bitcoin’e geri dönmeye ve net gelirinin %1-2’sini O’na yatırmaya ikna etti.

Bakınız:Chris Burniske: Bitcoin’in sadece bir rakibi var

 

https://twitter.com/Bitcoin_Halving/status/1259929235508125696

Bloku kazan F2Pool, mesaja bu para basımını ve bunun aynı zamanda Bitcoin’in bir alternatif olduğunu gösterdiğini eklemeyi de unutmadı. Ve Fed daha fazla dolar basmaya devam ederken, Bitcoin’in yeni tedariği yavaşladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin halving blokuna gizlenen özel mesaj ne?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.