Bitcoin başarılı olursa insanlık tarihinde hangi konuda bir ilk olacak?

bitcoin-infografik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sohn İnvestment Konferansı’nda 23 Nisan’da bir konuşma yapan seri girişimci, yatırımcı ve şu anda Pfeffer Kapital’in ortaklarından olan John Pfeffer  insanlık tarihinde bir ilk olarak Bitcoin altına alternatif olabilecek temel değer olabileceğini söyledi.


David Drake’in daha önce Bitcoin’in değeri ile ilgili yaptığı tahmini anlamlı bulan John Pfeffer bu konuda biraz daha farklı düşündüğünü bu yıl sonuna kadar Bitcoin’in 90.000$ veya üzeri bir değere çıkacağını tahmin ettiğini söyledi. Bu yazı sırasında Bitcoin 9300 Dolar civarında işlem görüyordu ve son 24 saatteki artış oranı %3.37 seviyesindeydi.

Bitcoin her açıdan altından daha iyi

John Pfeffer seri girişimci yatırımcı ve yatırım firması ortağı olarak aynı zamanda kripto paralarla alakalı bir kitabın da yazarı. ”Bir kurumsal yatırımcı olarak kripto emtialar”

Pfeffer bu konuşması sırasında bir kaç cesur açıklama yaptı. Bunların en önemlisi olarak Bitcoin’in her yönüyle altından daha iyi olduğunu söylemesiydi. Merkeziyetsiz oluşu ki altın büyük oranda merkeziyetli bir kontrole sahip, sansüre dayanıklılığı ki altın fiyatı düştüğünde arz azaltılarak değeri arttırılıyor. Bunlar altına göre Bitcoin’i daha güçlü ve anlamlı hale getiriyor diyor Pfeffer. Bunlara ek olarak Pfeffef ikincil bir değere sahip olsa da Bitcoin’in altına göre çok daha kolay ve masrafsız bir transfer ve koruma imkanına sahip olduğunu söylüyor.

Pfeffer ülkelerin sadece altın rezervlerinin %25’ini Bitcoin ile değiştirmeleri durumunda kripto para pazarına 6,4 Trilyon Dolar para girişi olacağını söylüyor.

WINKLEVOSS İKİZLERİNİN FİKRİNE KATILIYOR

Bitcoin altına alternatif Bitcoin başarılı olursa insanlık tarihinde hangi konuda bir ilk olacak?

Pfeffer’in ifadeleri şüphesiz ki oldukça iddialı. En azından şunu biliyoruz ki Bitcoin’in altının yerini alabilecek özelliklere sahip olan bir temel değer olabileceğini söyleyen tek kişi değil. 2017 yılının sonunda Winklevoss ikizleri de böyle bir açıklamada bulunmuş ve şöyle söylemişti.

”Bitcoin ya eşlik edecek yada altını tamamen yenecek”


Kardeşler bir başka konuşmalarında detaylı olarak neden Bitcoin’in altının yerini alabileceğini şöyle açıkladılar.

”Bitcoin’i ayrı düşünün. Bitcoin altının yerini alt üst edecek. Bizim düşüncemiz altından daha iyi olduğu yönünde. Eğer özelliklerine bakarsanız bunu görebilirsiniz. Peki altını altın yapan ne? Sınırlılık. Ama ne kadar? Bitcoin ise sabit bir arz miktarına sahip matematiksel ve değiştirilemez. Daha taşınabilir, daha karşılanabilir, daha dayanıklı. Bu noktada altından çok daha iyi olduğu ortada.”

Bitcoin’i diğer kripto paralardan ayrı düşünün

Burada önemli bir nokta var. Hem Pfeffer  hem de Winklevoss ikizleri Bitcoin’in farklılığında dikkat çekiyor. Bitcoin diğer kripto paralardan farklı. Her biri bunların karıştırılmaması gerektiğini düşünüyor. Aynı konferansta Pfeffer bir çok kripto paranın oldukça kötü birer yatırım olduğu ve çoğunun kaybetmeye mahkum olduğunu söylüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin başarılı olursa insanlık tarihinde hangi konuda bir ilk olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.