fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin 100 Yıl Sonra Var Olacak Mı?

Bitcoin 100 Yıl Sonra Var Olacak Mı?

Bitcoin 100 Yıl Sonra Var Olacak Mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasaları sürekli direnç ve destek seviyeleri arasında dalgalanmaktadır, Aslında bunun ana sorumlusu Bitcoin’dir. Çünkü piyasaların genel görüntüsü doğrudan BTC ile doğru orantılıdır. 


Nobel ödül sahibi ünlü ekonomist Robert Shillert yakın bir zamanda CNBC’nin konuğuydu.

Bitcoin Bitcoin 100 Yıl Sonra Var Olacak Mı?
Robert Shiller

Shiller, kripto topluluğu arasında Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili kötü yorumlarıyla ünlüdür. Son röportajlarından birinde, Bitcoin’in insanoğlunun geçici bir hevesi olduğunu vurguluyor.

Ayrıca Yale Üniversitesi’nde Ekonomi Profesörü olan Shiller, Bitcoin’in önümüzdeki 100 yıl içerisinde yok olacağını düşünüyor.

Shiller, Bitcoin‘i küçümsemediğini ancak şu ana kadar fiyat hareketlerine bakıldığında 7-49 şans topuna benzer başarı ihtimal olduğunu, genel itibariyle küçük yatırımcıların para kaybettiğini söyledi.

koinmedya_paradex

bkz:Bitwise: Facebook’un Libra’sı, Bitcoin ve kripto paralara 3 yıl kazandırdı

Shiller :

“Sektör, devasa bir balona benziyor, fakat insanları bir tirbulans gibi içine çekiyor. Kripto piyasasında binlerce kripto para var. Bundan hiç iyi bir sonuç çıkabilir mi?”

Aynı zamanda öğrencilerinin çoğunun BTC ile ilgilendiğini ve ticaretini yaptığını söyledi. Kripto topluluğu, Shiller’in BTC ve diğer kripto paralar ile ilgili bu demeçlerine karşı sessiz kalmadı.

Bir kripto para kullanıcısı şöyle bir twit attı:

“Bunu görecek kadar yaşamayacaksın ki! Bu endişe niye? 100 yıl sonra dünyanın yok olmayacağının garantisi var mı? Sizin gibi ünlü bir ekonomiste yakıştıramadım”

Crypto Shoppe adında biri şöyle bir yorum yaptı:

“koinmedya_binance”

“BTC’nin son yeniliklerden yoksun olması zaten onun sonu demek. BCH, ETH, and EOS yenilik konusunda sektöre öncülük ediyorlar.

Phil Geiger adında bir kripto para meraklısı ve aynı zamanda Ekonomi öğrencisi söyle bir yorumda bulundu:

“Kontrpuan: BTC, 2118 yılına kadar küresel para birimi olacak. 10 yıl önce para tedavüle sokma sadece devletlerin yetkisi altındaydı ve BTC yoktu.

10 yıl gibi bir zaman diliminde an itibaroyle 7,000 dolarlık bir değerde işlem görüyor ve toplumsal benimsenme başladı. İnsanlar gerçekleri keşfettikçe devletlerin piyasaya sürekli sunduğu para hırsızlığı daha az karlı hale geliyor. ”

Tom L adında başka bir Twitter kullanıcısı diyor ki:

“5 yıl sonra BTC değersiz olacak”

BTC Hoarder adlı bir Bitcoin taraftarı, Twitter’da şöyle bir yorum yaptı:

“Çok değil, bundan beş yıl sonra Shiller hâlâ çalışıyor olacak, bizse milyoner olacağız.”

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: