1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bill Gates Bitcoin’i neye benzetti?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bill Gates Bitcoin’i neye benzetti?

Bill Gates Bitcoin’i neye benzetti?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

“Bitcoin kim daha aptal yarışıdır” bu sözler Bill Gates’e ait. Yardımseverliğiyle tanınan Microsoft kurucu ortağı milyarder girişimci Bill Gates CNBC’de katıldığı Squawk Box adlı programda Bitcoin ve kripto para yatırımına karşı oldukça sert ifadeler kullandı.


“Bitcoin kim daha aptal yarışıdır”

“Bir emtia sınıfı olarak her hangi bir üretim yok. Bu nedenle artmasını beklemek anlamsız. Bu bir çeşit ” Kim daha aptal teorisi” ne dayalı bir çeşit yatırım çılgınlığı.”

Bu ekonomik bir teori ve teori bir şeyin fiyatının gerçek bir değere göre değil inanç ve beklentilere göre artmasına dayanan bir şey. Bu defa da aynı şey kripto para adıyla farklı bir şekilde oluyor. Örneğin petrol somut bir emtia ve faydaları kolaylıkla ortaya konulabiliyor… Arabanın gitmesini sağlaması, kışın ısı üretmesi gibi. Kripto paralar veya Bitcoin tam bir ifade kullanmak gerekirse bir digital kod. Bu kod borsada işlem yapanların dayanaksız inanç fikir ve beklentilerinin sonucunda fiyat artışına yada azalmasına maruz kalıyor.

Bill Gates buna söyle katılıyor;

“Eğer yapabilme imkanı olsaydı Bitcoin fiyatının düşeceğine oynardım. Bitcoin ve ICO’lar bence tam bir çılgınlık ve spekülatif bir şey.”

Bitcoin ve kripto para ile ilgili açık bir muhalefete rağmen Bill Gates arkasındaki teknoloji olan blockchainin faydalı olduğunu vurguladı. Blockchain bir değer sunuyor. Blockchain ek maliyet yük ve zaman kaybına neden olan 3. tarafların ortadan kalkmasını sağlıyor. Örneğin bir onaylama merkezi olan bankaların iki taraf arasında bulunma gereksinimini ortadan kaldırabiliyor.Bankalar olmaksızın güvenli, kalıcı bir kayıt sistemi olan çok daha hızlı bir işlem mekanizmasını sunuyor. Bir çok şirket ve finansal kurum blockchain teknolojisini tedarik zinciri takibi ve ticari işlemler ve diğer alanlarda kullanmak üzere inceliyorlar.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: