BTC : 80629 ₺ ETH : 2622 ₺ XRP : 1.787 ₺ LTC : 334.3 ₺ USDT : 7.72 ₺ XLM : 0.5415 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Zoom piyasa değeri Ethereum’u ikiye katladı

Zoom piyasa değeri Ethereum’u ikiye katladı

Zoom piyasa değeri Ethereum’u ikiye katladı
0

Korona salgını sürecinde en çok kullanılan uygulamalar listesinde ilk sıralarda Zoom da bulunuyor. Bu süreçte Zoom piyasa değeri ikinci büyük kripto para olan Ethereum’un piyasa değerini ikiye katladı.


Zoom piyasa değeri salgın günler iki kattan fazla arttı

Salgının kazananları ve kaybedenleri diye liste hazırlarsak kazananlar listesinin ilk sıralarına herhal de Netflix, Zoom ve WhatsApp gibi uygulamaları yazmamız gerekir. Salgın öncesi Zoom hisse senedi fiyatı 70 doların altındaydı. Zoom hisse senetleri bu haftayı 179 doların üstünde kapattı. Aşağıdaki grafikte son 6 aylık süreçte Zoom hisse senedi fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Zoom piyasa değeri Zoom toplam piyasa değeri 30 milyar doların üstünde artış gösterdi. Artık Zoom Ethereum’dan en az 2 kat daha değerli.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 237 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 26 milyar doların üstünde.

koinmedya_brave

Zoom pandemi günlerinde o kadar hayatımıza girdi ki dersler, iş toplantıları hatta meclis görüşmeleri Zoom üzerinden gerçekleşti. Örneğin İngiliz Parlemantosu bazı toplantılarını Zoom üzerinden yaptı.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

2Key blockchain şirketi, Zoom ile blockchain teknolojisini birleştirdi. Artık Zoom üzerinden verilen özel derslerin ödemeleri Ethereum gibi kripto paralar üzerinden yapılabiliyor. Örneğin İngilizce Speaking dersi almak isteyen bir öğrenci dersi ücretini Ethereum üzerinden ödeyebiliyor.

Zoom’a alternatif olarak Brave tarayıcı da video paylaşım hizmeti sunuyor. Brave tamamen blockchain sistemi üzerine inşa edilmiş bir platform. Bu platform üzerindeki ödemeler ise BAT token üzerinden gerçekleştiriliyor.

Salgın sürecinde birçok işin homeofis ve Zoom gibi platformlar üzerinden takip edilebildiğini tecrübe ettik. Belki de Covid-19 salgınından sonra bazı firmalar çalışma koşullarını bu yeni düzene göre şekillendirecek.

Kaynak