BTC : 82688 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.908 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6063 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur?

Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur?

Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur?
0

Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur? Analistlere göre bu durumda bir FOMO tetiklenir ve herkes BTC ekosisteminin bir parçası olmak için akın eder. En son FOMO yaşandığında BTC fiyatının nasıl tepki verdiğini hatırlayın.


Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur?

Bitcoin stock-to-flow modelinin kurucusu “Plan B”, son tweetinde, Dünya’da 200 bin ultra zengin (ultra-high-net-worth individuals – UHNWI) olduğunu söyledi. Bu zenginlerin serveti 30 milyondan az değil. Tabii bu kişilerin yatırımları arasında kriptolara da yer vermesi, sektör için çok önemli olacak.

Plan B’nin tweetine göre, ultra zenginleri kripto sektörüne çekme konusu ilk defa tartışılmıyor. Çünkü bunlar Bitcoin almaya karar verirse 1-2 BTC ile yetinmeyecekler. Bundan dolayı şöyle bir soru soruyor: Ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur?

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

koinmedya_brave

Kripto topluluğu, yaklaşan resesyon döneminde yatırımcıların varlıklarını korumak için güvenli liman arayışında olacağını belirtiyor. Çünkü böyle bir ortamda üçüncü taraf kuruluşlar olan bankalara güvenilmez. Salgın ekonomileri tehdit ederken, hükümetlerden finansman arttı ve işletmelerin de geliri düştü.

Bu ekonomik durgunluk, ultra zenginleri de varlıklarını enflasyondan koruyacak daha güvenilir seçenekler arayışına yönlendirecek. Bu tür seçeneklerden biri de Bitcoin.

Peki, şimdiye kadar bu niye olmadı. Plan B’ye göre bunun bir sebebi var ve o da Bloomberg, WSJ ve Ft gibi ana akım medya kuruluşlarının BTC hakkında yanlış söylemleri yaymaları. Bunlara göre Bitcoin bir suç aleti ve hükümetler de yasak getirecek. Bu sözlemler etkili ve UHNWI ile daha fazla kişiyi şimdiye kadar Bitcoin’den uzak tutmaya yetti.

İlgili – Whale Whisperer Bitcoin fiyat tahmini – 16.000 dolara uzak değiliz

Ultra zenginlerin BTC’ye etkisi

Eğer ultra zenginlerin yüzde 10’u Bitcoin almak için harekete geçerse, bu sadece BTC’ye değil diğer kripto paralara da pozitif etki yapar. Sonuçta Bitcoin’e akın başlatacak bir dalga tetiklenmiş olur. Herkes BTC ekosisteminin bir parçası olmak isteyecek.

 Bitcoin almak istese BTC fiyatı kaç dolar olur? Analistlere göre bu durumda bir FOMO tetiklenir ve herkes BTC ekosisteminin bir parçası olmak için akın eder.

Dolaşımdaki toplam Bitcoin grafiği – Kaynak: Blockchain.com

Bir FOMO, Bitcoin fiyatını hızlı bir şekilde artırır. En son böyle bir durum 2017’de yaşandı ve BTC fiyatı da 20 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü.

Kaynak

Etiketler: