BTC : 64200 ₺ ETH : 1457 ₺ XRP : 1.349 ₺ LTC : 300.2 ₺ USDT : 6.808 ₺ XLM : 0.4613 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yüzde 94’lük değer kaybı Ripple XRP’ye yetmedi!

Yüzde 94’lük değer kaybı Ripple XRP’ye yetmedi!

Yüzde 94’lük değer kaybı Ripple XRP’ye yetmedi!
0
huobi_koinmedya

Yüzde 94’lük değer kaybı Ripple XRP’ye yetmedi! XRP fiyatı tüm zamanların zirvesinin çok altında. Buna rağmen analistler daha fazla düşüş öngörüyor.


Yüzde 94’lük değer kaybı Ripple XRP’ye yetmedi!

Ripple XRP, kripto sektörünün en popüler projelerinden biri. Buna rağmen yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasında en kötü performansa sahip. Özellikle 2018’deki zirvesinden sonra XRP’nin yüzü gülmüyor diyebiliriz.

Son piyasa rallisinde bazı kriptolar altı haftada değerlerini ikiye katladı. Buna rağmen XRP, 2018’de görülen tüm zamanların en yüksek değerinden yüzde 94 geride. Mart’ta ise üç yılın dip seviyesinde işlem görmüştü.

değer kaybı Ripple XRP'ye yetmedi! XRP fiyatı tüm zamanların zirvesinin çok altında. Buna rağmen analistler daha fazla düşüş öngörüyor.

koinmedya_brave

Makro XRP fiyat grafiği TradingView.com

Bazılarına göre bu düşüş, XRP fiyatını zirvelere götürecek rallinin habercisi. Yine de analistler bu altcoinin uzun vadeli durumu konusunda genel olarak ayı kalmaya devam ediyor.

İlgili – Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Analistler endişeli: XRP daha büyük bir çöküş yaşayabilir

Önde gelen bir analist kısa süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı. Buradaki makro XRP grafiği başka bir altcoin olan Waves’in hareketleri ile olan benzerliği ortaya koyuyor.

koinmedya_brave

Tıpkı XRP gibi (sağda görünüyor), Waves de dikey bir ralli yaşadı, zirveyi büyük bir mum gölgesi ile yaptı ve ardından da devam eden ayda büyük bir düşüş yaşadı. Traderin grafiğine göre, bu fraktal böyle devam ederse, XRP fiyatı 0.10 doların altına düşebilir. XRP varlık gösterdiği ilk dönemlerde bu seviyenin altında uzun bir süre geçirmişti.

değer kaybı Ripple XRP'ye yetmedi! XRP fiyatı tüm zamanların zirvesinin çok altında. Buna rağmen analistler daha fazla düşüş öngörüyor.

Grafik trader “il Capo of Crypto”

Bu grafiği paylaşan traderin, gözden kaçırılmaması gereken sağlam bir geçmişi var. Mesela, bu yılın başında tam da Mart çöküşünden önce, XRP’nin 0.13 dolar bölgesine ve Bitcoin’in de 3,000 dolara düşeceğini söylemişti. Sonunda da gerçekleşti.

İlgili – Analist yorumu: XRP dibi gördü – Hedef 0.77 dolar

Bu ayı durumu ile ilgili başka bir tam zamanlı trader de aşağıdaki grafiği paylaşıyor. Ona göre 851 gündür düşüş trendinde olan XRP, kısa süre önce kritik bir aylık desteğin de altına geriledi.

“@FeraSY1” şöyle diyor: “Yatırımcı gözüyle baktığımızda, temeller bir varlığa yatırım yapmak için gerekçe sunmaz. Çünkü bu varlık 851 gündür düşüş trendinde ve kilit bir aylık destek/direnç seviyesini de kaybetti.”

Değer kaybı Ripple XRP'ye yetmedi! XRP fiyatı tüm zamanların zirvesinin çok altında. Buna rağmen analistler daha fazla düşüş öngörüyor.

Fiyat grafiği @FeraSY1

Bu arada analistler diğer altcoin ile ilgili de daha fazla ayı olmaya başlıyor. Genel olarak altcoinleri acılı günler bekliyor görüşü hakim.

Kaynak

Etiketler: