BTC : 83070 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 1.882 ₺ LTC : 358.1 ₺ USDT : 7.652 ₺ XLM : 0.5833 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Yükselen Piyasada Gözden Kaçan Altcoinler.

Yükselen Piyasada Gözden Kaçan Altcoinler.

Yükselen Piyasada Gözden Kaçan Altcoinler.
0

Piyasa hacminin özellikle bazı kripto paralarda yoğunlaşması, yatırımcı topluluğunun dikkatini bu buraya çekti. Ancak gözden kaçan Altcoinler olduğunu belirtelim. Bu kripto paraların bir kısmı çok yüksek hacimli olmamakla birlikte gelecek vaat eden projelere sahip.


Gözden Kaçan Altcoinler.

 

Stellar (XLM) 

Stellar, Ripple gibi bankacılık ve finans dünyasına odaklanan, deniz aşırı ödemeler için güçlü bir alternatif oluşturuyor.  Stellar İnterstellar teknolojisi kullanıyor. Bu teknoloji, Ripple ve Ethereum blockchain teknolojisi için bir tehdit oluşturuyor. Ancak piyasadaki genel kırılganlıktan Staller’da nasibini aldı. Buna rağmen XLM kripto para topluluğunun gözde yatırım araçları arasında yer alıyor. Stellar şu an 100 yakın borsada ticarete açık. Zirve fiyatı 0.85 dolardan çok uzak. Şu anda ve 0.24 dolardan işlem görüyor. Bir sonraki piyasa rallisinden en fazla yararlanacak altcoinler arasında yer alıyor. Aynı kulvarda yer alan Ripple’nin fiyatlanması Staller için emsal teşkil ediyor. Bu dönemde XLM’nin değerlenmesi için kripto para piyasasına olumlu bir haber fiyatlanmayı tetiklemeye yetecektir. Yaklaşan Stellar Etkinlikleri arasında 1 Ekimde Lightning Network Beta görünüyor. 1 Aralık’da Lightning Network Livenet,  31 Aralık’da ise Lightning Network yayına tam olarak alınmış olacak.

IOTA (MIOTA)

Gözden kaçan Altcoinler arasında belkide en önemlisi şüphesiz IOTA. IOTA nesnelerin internetine odaklanıyor. Bu teknoloji kripto para sektörünün çok da aşina olmadığı bir teknoloji olan Tangle teknolojisini kullanıyor. En büyük özelliği ise ölçeklenme sorununun olmaması elbette. IOTA’da Staller gibi gözden kaçan kripto paralardan ve piyasaya giren hacimden şimdilik istediği gibi yararlanamadı. Zirve fiyatı olan 5.23 Dolar’dan çok uzak ve mükemmel bir alım fırsatı veriyor. Şu anki güncel fiyat 0.6 Dolar. Bahsi geçen bu 3 projede kısa dönem al sata olumlu tepki vermeyen kripto paralar. Grafikleri incelendiğinde yılda bir kaç defa yatırımcılarına ciddi kâr bıraktıkları görülecektir. IOTA  fiyat grafiklerine bakıldığında destek noktasına oturduğunu söyleyebiliriz. Ancak bir sonraki destek noktası 0.3 Dolar olarak görünüyor. IOTA’nın en yakın etkinliği 29 Ekimde IoT zirvesi görünüyor.

koinmedya_brave

HoloChain

Holochain, dağıtılmış uygulamalar için bir veri bütünlüğü motorudur. Her kullanıcının kendi zincirine sahip olduğu doğrulanmış bir DHT (Dağıtılmış Karma Tablo) kullanır. Her tarafın zincirine bir işlem imzalanır ve daha sonra bu bilgiler paylaşılan, Dağıtılmış Karma Tabloya (DHT) yayınlanır. (Kullanılan daha ünlü Hash Tablolarından biri BitTorrent’de bulunur) HOLOCHAIN bir blockchain DEĞİLDİR. Holo token veya kripto para değildir. Varlık destekli karşılıklı kredi kripto muhasebesi sistemidir.

Sloganları,

”Biz sadece merkezi olmayan bir internet değil, dağıtılmış bir internet oluşturmak için Holochain’i geliştirdik. Her türlü uygulama Holochain üzerine inşa edilecek ve gerçekten P2P olacaktır, geleceğin internetini inşa ediyoruz”

Holo’nun en büyük sorunu toplam token adedidir.  Total Supply : 177.619.433.541 HOT. Bu tokenlerin çok büyük bir kısmı ise piyasadadır. Bu yatırımcılar için kısmen bir avantaj çünkü hala proje sahiplerinde yüksek miktarda token bulunuyor. Piyasada  var olan token adedi; 133.214.575.156 HOT

Holo şu anda yavaş ama istikrarlı bir şekilde değerleniyor. Bununla birlikte token ERC-20 Tokeni’dir. Son çeyrekte Holochain Beta sürümü yayına alınacak.

Matrix Al Network (MAN)

3. Nesil blockchain teknolojisi olarak tasarlanan MATRIX, blockchain mimarisini en son yazılım teknolojisi olan yapay zeka (Artificial Intelligence/Al) tekniklerini kullanarak geliştirmeyi amaçlamış, akıllı sözleşmeleri ve makine öğrenimi hizmetlerini destekleyen açık kaynak kodlu bir blockchain platformudur. Altyapısı, yapay zekâ (AI)teknikleriyle yeniden inşa edilen Matrix Al Network (MAN), tüm süreci daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirerek akıllı sözleşmelerin kullanımıyla ilgili devrimsel bir gelişme sağlıyor. Matrix Al Network (MAN), kendi kendini optimize eden, uyarlayabilen ve çok zincir işbirliğini (multi-chain collaboration) destekleyen, son derece esnek bir blockchain ağı oluşturmada çığır açan teknolojiler sunuyor.

Blockchain teknolojisinde çarpıcı bir gelişme ile Matrix, şu hedefleri gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır:

•Akıllı sözleşmelerin otomatik üretimi,

•Güvenli akıllı sözleşmeler,

•Yüksek hızlı işlemler

•Esnek Blockchain yönetimi

MAN token adedi 250 milyon. Token sayısının azlığı bir avantaj. Piyasada şu anda 150 milyon Token bulunuyor. MAN piyasaya girdiği fiyatın çok altında bir fiyatta şu an. Zirve fiyatı 1.60 Dolar. Güncel fiyat ise 0.2 Dolar. MAN, Ekim ayında TestNet, Aralık Ayında ise MaiNet lansmanı yapacak. Yüksek kâr potansiyeli sunuyor. Bu sadece fiyatın dip yapması ile ilgili değil elbette. Gelecek vaat eden bir proje olmasından da kaynaklanıyor.

 

Gözden kaçan Altcoinler arasında gördüğümüz bu projeler için ayrıca sizde kendi araştırmanızı yapınız.

 

Etiketler: