BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yorum analiz: XRP 3 aylık düzeltme sürecini tamamladı

Yorum analiz: XRP 3 aylık düzeltme sürecini tamamladı

Yorum analiz: XRP 3 aylık düzeltme sürecini tamamladı
0

XRP 3 aylık düzeltme döneminin sonuna geldi. Oluşan simetrik üçgen formasyonundan kırılma bekleniyor. Bu kırılmanın yönü ile ilgili ihtimallere bakalım.


XRP 3 aylık düzeltme aşamasını kırılma ile tamamlayacak

Piyasa değerine göre şu an dördüncü sırada yer alan kripto para Ripple (XRP), son 30 günde genel olarak yatay bir seyir izledi. Hatta yüksek zaman aralıklı grafiklerde bile bu görülebilir. XRP fiyatı birkaç ay önce birden fazla ayın dip seviyesini gördü ve o zamandan bu yana çok az toparlanma belirtisi sergiliyor. Şu an XRP 0.2041 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 8.9 milyar dolar.

XRP ve şirket olarak Ripple ile ilgili manipülasyon söylemlerine rağmen, bu kripto para ilk beşteki yerini koruyor. Ayrıca son 6 ayda değerini artıran Tether USDT de piyasa değeri olarak XRP’yi geçerek üçüncülüğü elinden aldı.

İlgili – Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

koinmedya_brave

XRP grafiği

XRP 3 aylık düzeltme döneminin sonuna geldi. Oluşan simetrik üçgen formasyonundan kırılma bekleniyor. Bu kırılmanın yönü ile ilgili ihtimallere bakalım.

XRPUSD TradingView

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi fiyat yükselerek şimdiki seviyesine ulaştı. Buna rağmen 30 Nisan’daki aşırı sıçrama alıcıları tüketmiş görünüyor. Ardından da “lower high” hareketler geldi. Bu yaşanırken fiyat da “higher low” ve “lower high” hareketler arasında konsolide oldu. Bu da simetrik üçgen formasyonu oluşturdu.

90 gün boyunca devam eden konsolidasyon sonucu ise bir kırılma olacak. Kırılmanın yukarı ya da aşağı olması, alıcı ya da satıcıların piyasa hakimiyetine bağlı.

Bu arada Skolastik RSI’da indikatörün aşırı satış bölgesinde boğa crossover gerçekleşiyor. Bu da potansiyel bir toparlanmaya işaret. Buradan gelen destek ile grafiklerde boğa bir kırılma gerçekleşebilir.

İlgili – Ripple devasa miktarda XRP tokeni piyasaya sürdü

Yukarıdaki hedeflere ulaşmak o kadar da kolay olmayacak. Çünkü XRP burada güçlü dirençlerle karşı karşıya. Yukarıdaki hedefler sırasıyla 0.208 dolar, 0.215 dolar ve 0.225 dolar şeklinde. Haziran’ın başlamasından bu yana XRP fiyatı ilk hedefi geçmek için uğraşıyor. Yine de yükseliş zorlu olacak ve bunu başarması için büyük alıcı baskısına ihtiyacı var.

Sonuç

Burada bir simetrik üçgen olmasından dolayı her iki yöne de kırılma ihtimali yüzde 50. Ama eğer aşağı yönlü kırılma olursa, ilk hedefleri 0.1892 dolar ve 0.198 dolar olur.

Kaynak

Etiketler: