BTC : 64488 ₺ ETH : 1604 ₺ XRP : 1.372 ₺ LTC : 310.3 ₺ USDT : 6.755 ₺ XLM : 0.5309 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yorum-analiz: “Bitcoin ve Top 10 altcoin dışında geri kalanların hiçbir anlamı yok”

Yorum-analiz: “Bitcoin ve Top 10 altcoin dışında geri kalanların hiçbir anlamı yok”

Yorum-analiz: “Bitcoin ve Top 10 altcoin dışında geri kalanların hiçbir anlamı yok”
0
huobi_koinmedya

Binlerce kripto paranın listelendiği kripto para piyasalarında son yayınlanan rapora göre Bitcoin ve Top 10 altcoin harici kripto paralara yatırımda bulunmanın bir anlamı yok.


Bitcoin ve Top 10 altcoin harici kripto paralar yatırıma değer mi?

Kripto para piyasalarındaki genel algıya göre Bitcoin ve Ethereum harici kalan tüm kripto paralar altcoin olarak adlandırılıyor.

2017-2018 döneminde altcoinler piyasasında tam bir boğa koşusu yaşandı. İsimi şu an hatırlamadığımız yüzlerce projenin gün aşırı %100’ün üzerinde değer kazandığına şahit olduk. Bu süreçte milyonlarca dolar değerinde para, ismi ve şanı duyulmamış bu kripto paralara aktı. Geldiğimiz noktada ise bu kripto paraların değerinde %99’una yakın değer kaybı görüyoruz.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Ceteris Paribus, CoinMarketCap’te hali hazırda listelenen 200 kripto parayı inceledi. Bitcoin ve top 200’de bulunan kripto paraların 2018 yılından beri dolar cinsinde getiri oranlarını kıyasladı. Buna göre hem ortalama (mean) hem de medyan (median) değerleri açısından Bitcoin açık ara önde. Sacede top 10 alcoinler pozitif değer alıyor.

Ceteris Paribus çalışmasındaki sonuçlardan hareketle Bitcoin ve Top 10 harici kripto paraların yatırıma uygun olmadığını ileri sürüyor.

Altcoinler hakkında karamsar yorumda bulunan analistler listesinde Ceteris Paribus tek değil. NewTraderU’nun kurucusu Steve Burns çok iddialı bir tweet’i 250 bin takipçisi ile paylaştı. Burns’e göre altcoinlerin %99.9’unun değeri sıfırlayacak.

koinmedya_brave

Digg’in kurucusu Kevin Rose ise çoğu altcoinin sadece piyasadan para toplamak amaçlı kuruduğunu ileri sürüyor. Rose, çoğu altcoinlerin şu an da çöp durumunda olduğunu ve başarılı projelerin de olumsuz etkilendiği yönde açıklamalarda bulundu.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Kaynak