BTC : 82302 ₺ ETH : 2880 ₺ XRP : 1.89 ₺ LTC : 366.1 ₺ USDT : 7.58 ₺ XLM : 0.6003 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yorum-analiz: Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz, aylık mum kapanışlarına dikkat!

Yorum-analiz: Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz, aylık mum kapanışlarına dikkat!

Yorum-analiz: Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz, aylık mum kapanışlarına dikkat!
0

Bitcoin aylık mumları zayıf performans sergiliyor. Öne çıkan analistlere göre yeni Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz gözüküyor.


Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz!

Bitcoin Haziran aylık fiyat mumu yukarı yönlü bir harekete başlamıştı ki 10 bin dolar seviyesinde güçlü bir ret yiyerek düzeltme yaşadı. Bu düzeltmenin etkisi ile Haziran ayı mumunun çok zayıfladığını görüyoruz.

Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz

Bitcoin’de üst üste 3 ay ve üzeri yeşil mumlar en son 2017’nin ikinci yarısı ve 2019’un ilk yarısında gözlendi. 2020 yılı için şimdilik 3’üncü ayda yeşil mum gözleniyor. Ancak Haziran ayı hakkında konuşmak için henüz erken. Yine de aylık bazda Bitcoin’deki performansın düşmeye başladığı net biçimde gözleniyor. Düşen performansın etkisi ile Haziran ayında veya Temmuz’da mum renginin kırmıza dönmesi olasılığı güçleniyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Kimi analistlere göre aylık bazda kırmızı bir mum yani Bitcoin düzeltmesi kaçınılmaz. Bitcoin’de 2 Haziran’da yaşanan düzeltmede madenci kapitalizasyonu etkili oldu. Düşen Bitcoin ödüllerinin etkisi ile madencilerin bilançoları bozulmaya başladı. Madenciler finansman ihtiyacını tasarruf ettikleri Bitcoin’leri bozdurarak karşılıyor. Ayrıca şunu belirtmekte yarar var: Bitmain’in yeni nesil madencilik donanımı Antminer 19 serisi de satışa çıktı. Donanımlarını yenilemek isteyen madenciler de finansman ihtiyaçlarını biriktirdikleri Bitcoin’lerle sağlıyor. Dolayısıyla madenci kapitalizasyonu Bitcoin satış baskısını arttırıyor.

Analist Tony Spilotro, Bitcoin’deki olası düzeltme öngörüsünü TD dizisi analizine dayandırıyor. TD dizisi 9’uncu aşamada ve satış sinyali veriyor.

Kaynak

Etiketler: