BTC : 62472 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.459 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yine NEO , Yine Aynı Sorunlar

Yine NEO , Yine Aynı Sorunlar

Yine NEO , Yine Aynı Sorunlar
0
huobi_koinmedya

Öyle görünüyor ki şu an itibariyle NEO ekosistemi için işler iyice kötüye gidiyor. Bir konsensüs düğümündeki başarısızlıktan sonra, bu hafta blok zincirinin daha fazla sorunla karşılaştığı görülüyor.

 

NEO Bloklar, oldukça sıra dışı olan, çok uzun bir süre oluşturuldu. Bazı ağ işlemleri hiçbir zaman varış noktalarına ulaşmadı. Bu, dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi için piyasa değeri açısından çok endişe verici bir gelişmedir.

NEO blok zincirini etkileyen sorunları ne ilk nede son kez göreceğiz. Ekip, merkezi olmayan fikir birliği yaklaşımını sonuçlandırıncaya kadar, bu gibi konular herhangi bir zamanda tekrar gerçekleşebilir. Şu anda bu ağı destekleyen bir avuç konsensüs düğümüyle, ağın durma noktasına gelmesi çan meselesi.

Bu haftanın başlarında, fikir birliği bağlantı noktalarından birinin bağlantısı kesildi ve şebekeyi uzun bir süre “askıda” bıraktı. Sorun sonunda düzeltildi. Ve NEO beklendiği gibi normale döndü. Bu durum uzun sürmedi, yeni sorunlar hafta sonunda tekrar ortaya çıktı. Blok oluşturma süresi arttıkça, kullanıcıları bir adresten diğerine taşımak çok daha uzun sürdü.

koinmedya_brave

Görünüşe göre bu kısmen senkronizasyon sorunlarından muzdarip birkaç düğüm nedeniyle oldu. Bu, kripto dünyasında ender olan bir sorun değildir, ancak tüm ağı güçlendiren bir düzineden fazla düğüm olduğunda sorunlara çokca neden olabilir. Bu nedenle, NEO işlemlerini bazen başka adreslere gönderen kullanıcılar, işlemlerinin ağ tarafından kabul edilip edilmediğini görmüyordu. Belirli bir işlemin bir blok kaşif kullanılarak izlenmesi de mümkün değildir, çünkü ağın gerçekleşen olay hakkında bir hatırlatması yoktur.

Binance borsası kullanıcıları için, bu kesinlikle bir çok soruna neden oldu. NEO blockchain’i etkileyen bu meselenin diğer tüm servis sağlayıcıların da kötü görünmesini sağladığı açıktır. Binance, bu gelişmeyle ilgili olarak NEO geliştiricilerinin bu son sorunu düzeltmesini beklemek dışında yapabileceği hiçbir şey olmadığını belirtti. Bazı işlemler hala sorunlar yaşıyor olsa da,zaten olan olmuş gibi görünüyor.

Çok sayıda olaydan muzdarip NEO blockchain ile hızlı bir şekilde arka arkaya, birçok insan bu projenin geleceği hakkında endişe ediyor. Bu sorunlar gittikçe büyüyor. Her seferinde bu sorunları düzeltmek yarım gün veya daha uzun sürüyor, bu da mevcut durumun neredeyse yönetilemez hale geldiğinin altını çizmekte.

Şimdilik bekleyip bunun NEO ‘nun geleceğini nasıl etkilediğini görmek zorundayız. Tüm kripto para piyasaları şu anda büyük dalgalanmalara maruz kaldığından, bu haber daha da kötü zamana denk gelemezdi. Fiyatlar düşerken, şu an ihtiyacımız olan son şey, en iyi para birimlerinden herhangi birini etkileyen blok zincir sorunları. Ne yazık ki, yoğun olarak merkezileşmiş modeller, diğer çözümlere kıyasla sorunlara daha yatkındır.

 

koinmedya_brave
Etiketler: