1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. YFI coin rehberi: YFI coin nedir, nasıl ve nereden alınır, özellikleri nelerdir?

YFI coin rehberi: YFI coin nedir, nasıl ve nereden alınır, özellikleri nelerdir?

YFI coin rehberi: YFI coin nedir, nasıl ve nereden alınır, özellikleri nelerdir?
0

Hiç şüphesiz kripto para biriminin kıralı Bitcoin’di. Fakat kripto para dünyası, Kovid-19 sonrası yeni bir kralın yükselişini büyük bir heyecanla izliyor.

İşte kripto para dünyasının yeni kralı: YFI coin. Peki YFI coin nedir?

Yeni Kral YFI Coin

Bitcoin, ki artık ona eski kripto para kralı demek de yanlış olmayacaktır; büyük pazar payı sayesinde hep ayakta kaldı. Onun yanında diğer kripto paralar bozuk para hükmündeydi. Ancak son bir kaç ay içerisinde, YFI coin Bitcoin’i sadece büyüme oranı açısından değil, dolar karşısındaki değeri bakımından da geçti.

koinmedya_brave

YFI coin nedir?

Peki YFI coin nedir? YFI coin, DeFi projesi üzerine kurulu Yearn.finance tokenidir. Yearn.finance, token sahiplerine Ethereum üzerinden ağ yönetim gücü veren bir DeFi protokolüdür. YFI bir platform olarak kullanıcıların farklı yatırım stratejileri uygulamalarına imkan tanır. YFI coin de Yearn.finance ekosistemeni control eden token olarak tanımlanıyor.

İlgili: Defi Projesi IRIS

Geliştiricisi Andre Cronje’nin de ifade ettiği gibi YFI coin “değersiz” ve “arz tokeni” olma özelliği taşır. Projeyi tek başına hayata geçiren Cronje, YFI coin’in bir oy kullanma tokeni olarak işlem görmesini ve bu nedenle de değerinin sıfır olmasını hedefliyordu. Ancak gelinen noktada bazı analizlerde YFI coin değerinin 100.000$’a kadar çıkabileceği tahminlerine rastlamak da mümkün. Bu şekliyle ortaya çıkan YFI coin beklentilerin çok ötesine geçti ve son iki ay içerisinde %3500’e varan artış göstererek, adeta “kripto dünyasının yeni kralı benim” dedi. YFI coin, 2020 Temmuz ayı ortalarında 1000 doların altında iken, ağustos ayı içerisinde 40.000 dolar seviyelerine yükseldi. Bu ani yükseliş geçici oldu ancak YFI coin 31000 dolar bandında yerini buldu. YFI’nin 1000$’dan 40.000$’a ani yükselişi onu TradingView menüsüne de sokmaya yetti.

Öte yandan zaman içerisinde Bitcoin ile ilgili de benzer tahminlerin yapıldığı, fakat bu tahminlerin şimdiye kadar gerçekleşmediği de bir gerçektir. Bu tür tahminlerin, özellikle ana akım medyanın ilgisini çekmeye yönelik hamleler olma ihtimali hatırdan çıkartılmamalıdır.

Kaynak

Daha fazlası için, tıklayın.

Total
0