BTC : 86915 ₺ ETH : 3191 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 419.5 ₺ USDT : 7.353 ₺ XLM : 0.7644 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Katil adaylarına öneri: Ethereum’u öldürmenin tek yolu var!

Katil adaylarına öneri: Ethereum’u öldürmenin tek yolu var!

Katil adaylarına öneri: Ethereum’u öldürmenin tek yolu var!
0
huobi_koinmedya

Ethereum ağı kapasitesi gittikçe doluyor ve Ethereum hantallaşıyor. Yeni stabilcoin projeleri Ethereum katili olabilir. Özellikle dolar harici para birimlerine dayalı stabilcoin’ler, Ethereum için risk oluşturuyor.


Yeni stabilcoin’ler Ethereum katili olabilir

CryptoSlate’in verilerine göre akıllı sözleşme coinleri içerisinde Ethereum tartışmasız liderlik konumunda. Ethereum’u bu konuda Cardano ve EOS takip ediyor. Yine akıllı sözleşme coinleri sınıflandırmasında bulunan Zilliqa, Nuls ve Aelf; Ethereum blockchain’ini kullanıyor.

ethereum katili

Ethereum ağı; akıllı sözleşmeler, dApps’ler (DeFi ce DeX uygulamaları) ve stabil coinlere ev sahipliği yapıyor. Bu misafirler, Ethereum ağını Ethereum kendi kripto parasından daha çok meşgul ediyor.

koinmedya_brave

Ethereum ağında 8-9 milyar dolarlık stabilcoin’in işlem gördüğü iddia ediliyor. Sadece geçtiğimiz günlerde 300 milyon dolar değerindeki Tether, Tron ağından Ethereum ağına taşındı.

Messari bu konuya dikkat çekerek Ethereum tabanlı stabilcoin’lerle gerçekleştirilen transferlerin Ethereum üzerinden yapılan transferleri geçtiğini belirti.

Şimdilerde ise dolar harici diğer para birimleri karşılığında stabilcoin’lerin üretilmesi planlanıyor. Yani değeri euro, yen ve sterlin gibi para birimlerine bire bir sabitlenmiş kripto paralar. Zaten Ethereum blockchain ağı dolara endeksli stabilcoin’lerle yeteri kadar meşgul olmuşken yeni para birimlerine sabitlenmiş kripto paraların etkisi ile Ethereum blcokchain’i daha yorulabilir ve hantal hale gelebilir.

Messari yöneticisi Qiao Wang bu konuya dikkat çekerek dolar harici para birimleri üzerinden çıkarılan stabilcoin’lerin Ethereum katili olabileceğini düşünüyor. Ethereum ekosisteminin bu durumdan oldukça olumsuz etkilenebileceğini ifade ediyor.

koinmedya_brave

Ethereum, ağındaki hantallığı Ethereum 2.0 ile aşabilir. Ancak Ethereum 2.0 çalışmaları üzerinde oldukça fazla belirsizlik var. Ethereum yöneticileri Ethereum 2.0’ın başlatılma tarihi hakkında net bir tarih sözyleyemiyorlar. 2020’nin ilk günlerinde Ethereum 2.0 başlatılma tarihi için 2020’nin 3’üncü çeyreği zikredilmişti. Şimdi 3’üncü çeyrekteyiz. Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 için birkaç yıldan bahsediyor.

Qiao Wang, Shelley güncellemesi konusunda daha net takvime sahip olan Cardano hakkında oldukça iyimser.

Kaynak