BTC : 86582 ₺ ETH : 3170 ₺ XRP : 2.172 ₺ LTC : 418.8 ₺ USDT : 7.358 ₺ XLM : 0.7644 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 9 milyar dolarlık BTC transferi neden gerçekleşti?

9 milyar dolarlık BTC transferi neden gerçekleşti?

9 milyar dolarlık BTC transferi neden gerçekleşti?
0
huobi_koinmedya

Milyar dolarlık BTC transferi yeni bir rekor olarak kripto piyasasının tarihine geçti? Bu işlem neden BTC fiyatını etkilemedi? İşlem hangi borsada gerçekleşti ve neden?


Milyar dolarlık BTC transferi neden gerçekleşti? 

8.9 milyar dolar değerinde Bitcoin bir saat içinde bir başka hesaba nakledildi. Bu miktar kripto para tarihinde transfer edilen en yüksek miktar. Bu rekor kıran işleme rağmen Bitcoin fiyatı hala kendine gelemedi, an itibariyle BTC 7,448 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte % 2.43 değer kazanmış durumda. Son bir kaç gündür Bitcoin bir ileri bir geri performans gösteriyor ama adımları çok küçük. Öyle dikkat çekici bir hamleyi henüz göremedik. Son 10 gündür 7,000 doların hemen üzerine sabitlenmiş bir Bitcoin görüyoruz. Bu şekilde büyük, milyar dolarlık BTC transferi neden fiyata etki etmedi?

Rafael Schultze-Kraft, Glasnode marketler zinciri kurucusu bu kadar büyük bir miktarla rekor da kırsa, bu BTC işleminin hiç heyecan yaratmadığını söylüyor ve bu durumun, işlem yapılan cüzdanın  Bittrex borsasında olmasından kaynaklandığını iddia ediyor.

koinmedya_brave

İşlemin Bittrex borsasının değer kaybettiği döneme denk gelmesi de aslında bu değerlendirmeyi doğrular nitelikte. Borsanın böyle bir işlemi gerçekleştirme amacı büyük olasılıkla soğuk cüzdan güvenliğini geliştirmek veya borsa bünyesindeki organizasyonu  ve coin yönetimini iyileştirmek.

Toplamda Bittrex 1.18 milyon Bitcoin transfer etti ve değeri yaklaşık 8,9 milyar dolar. Transfer işlemi 21 defa da gerçekleşti. Her transferde 56.000 BTC taşındı  yani kabaca yaklaşık 409 milyon dolar taşınmış oldu. Her transfer 0,60 dolara yakın bir ücretle gerçekleşti. Bir diğer ifadeyle Bittrex 9 milyar dolara yakın bir değeri trasfer etti ve zincir üzerindeki işlem hacmini arrtırdı ve bu kadar önemli bir işlem sadece 12,5 dolara mal oldu.

Herşeyden öte işlemlerin Bitcoin fiyatını etkilemesi beklenmiyordu çünkü aralıklı transferler çok büyük bir para yatırma ya da çekme işlemi değildi. Yani ortada artan bir satış baskısı ya da azalan bir kaynaktan söz edilmiyordu. O nedenle fiyat üzerinde etki yapmadı.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: