BTC : 81343 ₺ ETH : 1.812 ₺ XRP : 45.55 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 343.4 ₺ XLM : 0.2363 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yeni düzenlemeler mahremiyet coinlerinin sonunu getirebilir

Yeni düzenlemeler mahremiyet coinlerinin sonunu getirebilir

Yeni düzenlemeler mahremiyet coinlerinin sonunu getirebilir
0

Mahremiyet coinlerinin aslında kripto para birimlerinin gerçek anlamını ifade ettiklerini özellikle vurgulamamız gerekiyor. Göreceli anonim işlemlere izin veren, yönetilmelerini zorlaştıran merkezi olmayan varlıklar mahremiyet coinleri olarak isimlendiriliyor.


Mahremiyet coinlerinin dezanavantajı söz konusu

Bununla birlikte, giderek daha katı düzenlemelerle karşılaşan borsaların, Monero veya DASH gibi mahremiyet coinlerini listeleme konusunda istekli olmayabileceği anlamına da geliyor. Aslında, Coinbase İngiltere kısa süre önce Zcash’i belirsiz nedenlerden ötürü delist etti. Ancak eylem düzenlemeyle ilgili sorunlardan kaynaklanıyor. Bir diğer kripto para borsası Kore merkezli OKEx, benzer nedenlerle beş mahremiyet coinini liste dışı bıraktı. Ancak Binance bu hamlelerin tam tersini yaptı ve Binance Lending, Monero, Zcash ve DASH için destek sağladı.

İlgili haber: Coinbase Zcash’i neden listeden kaldırdı?

Mahremiyet İhlalleri

Kripto para birimi araştırması şirketi Chainalysis’in başkanı Jesse Spiro Bloomberg’e konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada yapılan düzenlemelerin “kesinlikle mahremiyet coinlerinin varlığına büyük bir engel teşkil ettiği görülüyor” ifadesini kullanıyor. Spiro, likidite düşüşüne yol açan delist hamlelerinden dolayı durumun iyileşmeden önce daha da kötüye gideceği öngörüsünde bulunuyor.

koinmedya_brave

Diğer kripto para meraklıları, Twitter kullanıcısı @galgitron’un bir bütün olarak mahremiyet coinlerinin sonunu tahmin etmesiyle aynı fikirdeler. Ancak bir iş parçacığında, merkezi olmayan bir borsanın (DEX) bu durumu biraz düzeltebileceğine işaret ediliyor.

Monero ve DASH hayatta kalabilecek güçteler

Bununla birlikte, hem Monero hem de DASH’ın arkasındaki ekipler yasal gereklilikleri karşılayabileceklerine inanıyorlar. Yayına e-posta yoluyla katılan Monero’nun arkasındaki ekip, mahremiyet coininin, hesap sahibinin işlemlerini inceleyebilmesi için “görünüm tuşları” özelliğine sahip olduğunu iddia ediyor. Düzenleyiciler bu özelliğe erişemese de bunun bir başlangıç olduğu ve devamının geleceği ifade ediliyor.

İlgili haber: Monero (XMR) nedir? Monero rehberi!

Daha sonra, Dash Core Group Inc.’in CEO’su Ryan Taylor, DASH’ı Bitcoin ile karşılaştırdı ve yasal gereksinimleri karşılamanın “% 100 yapılabilir” olduğunu ileri sürdü. Taylor bunun, DASH’ın doğal olarak özel olmadığı, bunun yerine yatırımcıların göndermeden önce cüzdan adreslerini gizlemek için işaretleyebilecekleri bir PrivateSend özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Bunun üzerine, DASH kısa süre önce “bilgi düzenleyicilerin ihtiyaç duyduğu bilgileri sağlamaya” yardımcı olmak için BlockchainIntel ve Coinfirm ile ortaklık kurdu.

Tabii ki, kripto para meraklıları hala mahremiyet coinlerine büyük hayranlık duyuyorlar. Ne de olsa, birçok kişi mahremiyet seçeneklerinden dolayı kripto para birimlerine yöneliyor. Monero ya da DASH gibi coinler, hükümetlerin ve düzenleyicilerin ağır hücumlarına rağmen bunu sağlıyor.

Kaynak