BTC : 66284 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.3 ₺ USDT : 6.748 ₺ XLM : 0.558 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Haberleri Ünlü analistlerin yeni BTC yorum ve tahminleri

Ünlü analistlerin yeni BTC yorum ve tahminleri

Ünlü analistlerin yeni BTC yorum ve tahminleri
0
huobi_koinmedya

BTC yorum ve analizleriyle dikkat çeken analistlerin yeni Bitcoin fiyat tahminleri, yatırımcıları heyecanlandırıyor. 2019’da, herkes yükselecek derken, Bitcoin’in 6700 dolar seviyelerine düşeceğini doğru bilen analistin yeni tahmini 25000 dolar. Elbette sadece bu değil! Yazımızda başka kripto para uzmanlarının ve ünlü Bitcoin boğalarının görüşlerine de yer verdik.


İşte Dave the Wave’in yeni BTC yorum ve analizi!

2019 yılının haziran ayında, Bitcoin 10000 doların üzerine yükseldiğinde, neredeyse tüm traderler ve analistler, kripto para biriminin yükselişe devam edeceği yönünde çeşitli tahminlerde bulunuyordu. 

Nitekim onlara göre kripto para piyasasının duyarlılığı yükselirken, o sırada en büyük dijital varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaya hazırdı.

Tüm bu pozitif tahminlere rağmen, popüler bir analist, kripto piyasasında bir geri dönüş olacağını iddia etti. Bitcoin’in 6700 dolar seviyelerine düşeceğini doğru bilen analistin BTC yorum ve tahmini herkesi şaşırttı!

koinmedya_brave

Dahası analistin Bitcoin fiyat yorumu oldukça ilginçti; Bitcoin fiyatının, 10000 doların üzerindeki son artışını, uzun vadeli büyüme eğrisinin aşırı gerilmesi olarak değerlendiriyordu.

“Bitcoin 6700 dolara düşecek” dedi, düştü!

Şimdilerde 25000 dolarlık yeni bir Bitcoin fiyat tahmini yapan popüler analist Dave the Wave, o zamanlar BTC için ideal hedefin 6700 dolar olduğunu iddia etmişti.

Ve bunu, Bitcoin’in en düşük seviyesi olan 3200 dolardan en yüksek seviyesi 14000 dolara doğru gerçekleşen son hareketin 0.5 Fibonacci seviyesi ve düşen bir kanalın dip seviyesi gibi bir dizi teknik seviyenin birleştiği nokta olarak tanımladı.

koinmedya_brave

Tabii ki pek çok kişi Dave the Wave’nin son Bitcoin yorum ve analizini gerçek dışı buldu. Ve hatta birçoğu bunu, piyasada FUD (Fear, Uncertainty, Doubt-Korku, Kararsızlık ve Şüphe) odaklı bir manipülasyon için yapılan bir analiz olarak görüyordu.

Fakat analist, kripto paraların, volatil ve tahmin edilemez doğasına bağlı olarak, Bitcoin için en kötüsü henüz gelmedi dedi. Ve BTC’nin, 6700 dolar civarında dip yapacağını ileri sürdü.

O dönemde pek kimse inanmasa da 22 Kasım’da, Bitcoin’in 6700 dolara düşmesiyle birlikte, analistin haklı olduğu ortaya çıktı. BTC’nin 6700 dolara düşeceğini doğru bilen Dave the Wave, bu kez de yeni Bitcoin fiyat tahmini ile yatırımcıları şaşırttı.

Bitcoin, Şubat 2020’ye kadar 6000$, ardından 25000 dolar olabilir

Analist haziran ayında bu analizini yaparken, ilginç bir noktaya daha dikkat çekti. Bu kadar büyük bir düşüş, kripto para piyasaları üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olsa da bir sonraki parabolik yükseliş için böyle bir geri çekilmenin gerekli olduğunu ifade etti.

Aynı şekilde, Elliot Dalga analizini kullandığı son tahmininde de Dave, Bitcoin’in yakın vadede düşüş eğilimi sergileyebileceğini söyledi. Ancak ona göre, en büyük kripto para birimi, kısa süre içerisinde uzun vadeli yükseliş eğilimini yeniden başlatacak.

Dave the Wave, BTC grafiğinden çıkardığı Elliot dalgalarına göre, yeni Bitcoin fiyat tahmini için 25000 dolarlık bir fiyat öngörüyor. Ancak, BTC’nin Şubat 2020’ye kadar 6000$’ın altına düşeceğini, ardından mevcut fiyat seviyesinden yaklaşık %250’ye kadar artış kaydederek, 2021 yılının başlarına kadar 25000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

(Elliot Dalga Teorisi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.)

Ünlü Bitcoin boğalarının BTC yorum ve fiyat tahminleri

Dave’in Elliot Wave analizi, bazı ünlü Bitcoin boğalarının BTC yorum ve fiyat tahminleri ile de örtüşüyor. Kripto sektörünün önde gelen iki yatırım fonu yöneticisi de Bitcoin’in 20000 doları aşacağını düşünüyor.

Point 72’nin eski portfolio yöneticisi olan İkiga Asset Management’in şimdiki CIO’su Travis Kling ve kripto para yatırım ve yönetim şirketi Galaxy Digital Assets’in kurucusu Mike Novogratz, son zamanlarda bu analize benzer bir tahmin yaptı.

Her iki Bitcoin boğası da en büyük kripto para biriminin 20000 doları yeniden göreceğini ve 2021 yılının başına kadar yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydedeceğine inandıklarını ifade ediyor.

Aynı zamanda eski bir Wall Street yatırımcısı olan Mike Novogratz, Ekim ayında Julia Chatterley’in CNN’de yayınlanan First Move isimli programına katıldı.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan ünlü boğa, Bitcoin’in 18 ay içinde 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyledi. Eğer Novogratz’ın bu tahmini gerçekleşirse, Bitcoin, mevcut seviyelerinden yaklaşık olarak %180‘lik bir yükseliş kaydetmiş olacak.

Travis Kling ise 2020’nin sonlarında veya 2021’in başlarında (yaklaşık 13 ay sonra) Bitcoin fiyatının, yeni bir ATH kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğini söyledi. Bu arada Novogratz’ın BTC yorum ve tahmini, Kling’in bu açıklamasından hemen sonra geldi.

Esasen bu iddia, Bitcoin’in temel dinamikleriyle de destekleniyor. Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi; bazı uzmanlara göre, piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacak olan Bitcoin halving etkinliği, Lightning Network ve pek çok Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi gelişmeler, piyasayı yeni ve güçlü bir yükseliş trendine taşıyabilir.

Bitcoin, halving öncesi yükseliş döngüsünü tekrarlar mı?

Bazı analistler, halving (blok ödülünün yarılanması) etkinliğine özgü yükseliş döngüsünün çoktan gerçekleştiğini ve halving’in, fiyatlar üzerindeki etkisini zaten gösterdiğini iddia ediyor.

Ancak son iki halving etkinliğinde de fiyatın, güçlü bir yükseliş eğilimi başlattığı gerçeğinden yola çıkarak, birçoğ analist, Mayıs 2020’de çok büyük bir boğa koşusunun gerçekleşeceğini iddia ediyor.

Bu arada halving etkinliğinin, 14 Mayıs 2020’de gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Şu anda 12.5 BTC olan madencilik ödülü, etkinliğin ardından 6.25 BTC’ye düşecek.

Son zamanlarda sıklıkla, halving odaklı pozitif BTC yorum ve tahminler yapılsa da Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen bu etkinliğinin, Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği kesin olarak bilinmiyor.

Bitcoin fiyatı, haziran ayında, 13.800 dolara yükselerek 2019’un ATH seviyesini kaydettikten sonra yüzde 50’ye yakın değer kaybetti. Fakat buna rağmen, yatırımcısına 2019’da en fazla kazanç sağlayan kripto paraların başında, Bitcoin geliyor.

Geçtiğimiz yılın başlarında yaklaşık olarak 3500 dolar civarında işlem gören BTC, 2019’u %94 artışla tamamladı ve tüm dijital varlık piyasasının en karlı yatırımlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak