BTC : 63588 ₺ ETH : 1590 ₺ XRP : 1.216 ₺ LTC : 287.9 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.4698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Yeni Blitzscaling örneği Binance Borsası mı ve BNB değerinin altında mı?

Yeni Blitzscaling örneği Binance Borsası mı ve BNB değerinin altında mı?

Yeni Blitzscaling örneği Binance Borsası mı ve BNB değerinin altında mı?
0
huobi_koinmedya

MultiCoin Capital dergisi yazarı Tushar Jain, Binance Borsasını Blitzscaling örneği olarak görüyor. Jain’e göre BNB coin’in değeri olması gereken değerinin altında.


Binance Borsası Blitzscaling örneği ve BNB değeri

New York Times’ın en çok satanlar kitap listesine “Blitzscaling” başlıklı kitabı ile giren başarılı yazarlar, Reid Hoffman ve Chris Yeh, iş ve ekonomi literatürüne yeni bir kavram sokmayı başardılar: Blitzscaling. Türkçeye “Şimşek Büyüme” olarak çevrilen bu kavram, Netflix, Facebook ve Airbnb gibi şirketlerin ekonomik hayatta gösterdikleri olağanüstü büyüme sürecini tanımlamak için kullanılıyor. Her girişimci kendi startup’ını yaratırken bir blitzscaling rüzgarı yakalamayı hayal ediyordur. Multicoin Capital yazarlarından Tushar Jain, kripto para piyasalarında Blitzscaling kavramını Binance Borsasına yakıştırıyor ve Binance Coin’in (BNB) olması gereken değerinin çok altında olduğunu düşünüyor.

Lütfen Bkz: Binance vadeli işlem hacmi spot işlemleri geride bıraktı

Binance Borsası 2019 yılı yatırımları ile baş döndürüyor. Vadeli işlemler piyasasını açması, stake işine girmesi, ABD piyasalarına BinanceUS markası ile girmesi, kendi banka kartını çıkarması, tezgah üstü platformunu açması ve merkeziyetsiz borsa ilk etapta akla gelen Binance Borsası girişimlerinden bazıları. Binance Borsası bu açılımları bilançosuna da yansımış biçimde. Binance’in 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki kârı Coinbase, Kraken ve Gemini gibi birçok bilindik borsanın kârını geride bıraktı. Bu arada şunu da belirtmekte yarar var: İlk başlarda Çin merkezli bir kuruluş olan Binance Borsası, genel merkezini Malta Adasına taşıdı. Artık Binance Borsası, Malta merkezli uluslararası bir finansal şirket haline geldi.

koinmedya_brave

Tushar Jain’e göre Binance Borsası  kripto paralarında ötesine giderek geleceğin bankacılık sistemini dizayn ediyor. Jain, Binance için “neo-bankacılık” kavramını kullanıyor. Gerçekten de Binance Borsası kripto para ve blockchain teknolojisinin getirdiği yenilik sayesinde finansal piyasalarda yeni nesil bir bankacılık sistemi kuruyor.

Lütfen Bkz: Binance, BNB yakma programına devam ediyor

@Ryhthmtrader ABD merkezli bir bankada hesap açmak için 7 aşamadan geçmeniz gerektiğini belirtiyor:

Bankaya gitmeniz gerekiyor,

koinmedya_brave

Kimlik kartı göstermeniz gerekiyor,

Sosyal güvenlik numarasınız olması gerekiyor,

Gizli saklı kesintiler,

İkametgah için fatura vesaire ibraz etmeniz gerekiyor,

Sayfalarca doküman imzalamanız gerekiyor,

Banka hesabınızın onaylanması için yaklaşık 1 hafta beklemeniz gerekiyor.

Binance için sadece internet üzerinden kayıt oluyorsunuz ve cep telefonu numarası yeterli oluyor.

Kısaca Tushar Jain’e göre Binance Borsası henüz açılımlarının karşılığını almadı. Bu nedenle BNB değerinin çok altında.

Kaynak

Etiketler: