BTC : 63.01 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 31.55 ₺ LTC : 0.0712 ₺ USDT : 4.082 ₺ XLM : 15.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yeni Bitcoin ödeme sistemi tanıtıldı

Yeni Bitcoin ödeme sistemi tanıtıldı

Yeni Bitcoin ödeme sistemi tanıtıldı
0

Yeni Bitcoin ödeme sistemi en kapsamlı teknoloji fuarı Cess 2020’de tanıtıldı. Yeni sistem, ilgi ile karşılandı ve kripto paralarının yaygınlaşması adına ödemli destek sağlayacağı düşünülüyor.


Yeni Bitcoin ödeme sistemi

Tayvan merkezli bir blockchain şirketi, yeni Bitcoin ödeme sistemini CESS 2020 fuarında görücüye çıkardı. CES 2020 teknoloji fuarı bu yıl ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleşiyor ve CES 2020 dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak biliniyor. Fuarda Google, Apple, Samsung ve birçok endüstriden birçok dev firma yeni ürünlerini tanıtıyor. Fuarda blockchain tabanlı ürünler de yatırımcıların ve kullanıcıların ilgisine sunuluyor.

Lütfen Bkz: Nesnelerin İnterneti ve blockchain ABD’de bütünleşiyor

Tayvan merkezli blockchain şirketi SecuX tarafından yeni Bitcoin ödeme sistemi tanıtıldı. SecuX tarafından geliştirilen sistem ile uyumlu mobil uygulama, ödeme modülü ve hardware elektronik cüzdan da sergide yerini aldı. SecuX, üst düzey güvenlikli bu sistemi ile birçok online alış-veriş sitesi ile uyumlu hale gelmeyi planlıyor.

koinmedya_brave

SecuX ödeme sistemi QR kodu ile ödemeleri hem hızlandırıyor hem de güvenli hale geliyor. QR kodu ile online ticaret yapılırken eş anlı olarak SecuX server’ları ile bağlantı kurularak ödemeler tamamlanacak.

Lütfen Bkz: Garanti Bankasının ortağı BBVA blockchain ödemeler ağına katılıyor

Yeni sistemin üç unsuru var. İlki, kripto paralarla uyumlu beyaz etiketli mobil uygulaması. İkincisi ise pos cihazları ve otomat makineleri ile uyumlu ödeme terminali. Üçüncü unsuru ise yukarıda belirtildiği üzere donanım şeklinde üretilmiş fiziksel elektronik cüzdan.

Aşağıdaki görselde SecuX tarafından geliştirilmiş sistemi görüyoruz.

Kaynak