BTC : 81599 ₺ ETH : 1.771 ₺ XRP : 44.76 ₺ LTC : 7.642 ₺ USDT : 346.9 ₺ XLM : 0.2313 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yeni Bitcoin anketine göre cinsiyetçi fark kapanıyor

Yeni Bitcoin anketine göre cinsiyetçi fark kapanıyor

Yeni Bitcoin anketine göre cinsiyetçi fark kapanıyor
0

Grayscale tarafından gerçekleştirilen Bitcoin anketi yatırımcıların demografik farklılıklarını yansıtıyor. Ankete göre Bitcoin yatırımcıları arasındaki cinsiyetçi fark kapanıyor.


Bitcoin yatırımcıları arasındaki cinsiyetçi fark üzerine!

Grayscale yatırım şirketi tarafından 28 Mart 2019 ve 3 Nisan 2019 tarihinde ABD’de yaptırılan Bitcoin temalı anket sonuçları, yatırımcıların Bitcoin ve sanal parala yönelik tutumlarını yansıtıyor.

Ankete katılanlar arasından sadece 1100 kişi hakkında toplanan veriler üzerinden analizler gerçekleştirildi.  Katılımcıların yaşları 25 ile 64 arasında değişiyor. Katılımcılar en az 50 bin dolar ve üstü yıllık gelire sahipler. Ayrıca yatırıma ayrılabilir en az 10 bin dolarları var.  Anket sonuçları demografik anlamda önemli veriler sunuyor. Anket sonuçları Bitcoin piyasalarındaki erkek egemenliğinin azaldığını ve kadınların da yüksek oranda Bitcoin ve kripto paralara ilgi duyduğunu gösteriyor.

Lütfen Bkz: Bitfinex Bitcoin long grafiğine çok anlam yüklememek lazım

koinmedya_brave

Bitcoin anketine göre cinsiyetçi fark kapanıyor ve Bitcoin’e yatırımda bulunmak isteyen katılımcıların yüzde 43’ü bayanlardan oluşuyor. Daha önce Google tarafından gerçekleştirilen başka bir analiz, Bitcoin piyasalarında ciddi erkek egemenliği sonuçlarına ulaştı. Bu çalışma piyasadaki yatırımcıların yüzde 90 oranında erkeklerden oluştuğunu iddia etti. Grayscale’in bu anketi ise farkın kapandığını gösteriyor.

Anketteki sonuçlar şu şekilde:

Kadınların yüzde 56,2’si ve erkeklerin yüzde 56,4’ü dijital paralarda ciddi kar fırsatlarının olduğunu belirtiyor.

Kadınların yüzde 49,8’i ve erkeklerin 49,9’i Bitcoin fiyatlarını arttıracak temel faktör olarak Bitcoin arzının sınırlı olmasını görüyor.

Kadınların yüzde 47’si ve erkeklerin yüzde 39’u Bitcoin almak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor.

Kadınlar erkeklere göre risk konusunda daha temkinli. Kadınların yüzde 60’ı finansal güvene servetten daha fazla önem veriyor. Erkekleri için bu oran yüzde 48’de kalıyor.

Lütfen Bkz: FED önümüzdeki ay Bitcoin piyasa değerinin 3 katı para basacak

ABD ekonomisinin geleceği açısından kadınlar daha karamsar. Kadınların yüzde 64’ü ekonominin geleceğini hakkında karamsar beklentiye sahipken erkeklerde bu oran yüzde 57.

Kaynak

Etiketler: