BTC : 82639 ₺ ETH : 1.854 ₺ XRP : 46.16 ₺ LTC : 7.68 ₺ USDT : 354.9 ₺ XLM : 0.2412 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yatırımcıları heyecanlandıran Ethereum Çin yatırım ortaklığı

Yatırımcıları heyecanlandıran Ethereum Çin yatırım ortaklığı

Yatırımcıları heyecanlandıran Ethereum Çin yatırım ortaklığı
0

Her iki taraftan resmi bir açıklama gelmedi ama iddialar doğruysa heyecanlanmakta haklısınız. Ethereum Çin yatırım ortaklığı fiyatlardaki trendi tersine çevirebilir.


Ethereum Çin yatırım ortaklığı iddiası

Çin’de kripto para ve blockchain çalışmaları son gaz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’in dijital yuan konusundaki çalışmaları %93 oranında tamamladığı iddia edildi. Çin’deki blockchain çalışmalarının bir ayağını merkez bankası dijital para birimi oluşturuyor diğer ayağını ise BSN ağı oluşturuyor. BSN blockhain ağı, Çin’in resmi blockchain ağı olarak biliniyor.

BSN blockchain ağı ile Chainlink arasından bir anlaşmanın sağlandığı konusunda bir haber geçtiğimiz haftalar gündem oluşturdu ve bu haberin ardından Chainlink tüm zamanların rekorunu kırdı. Şimdi ise BSN ve Ethereum arasında bir ortaklık konuşuluyor.

Dragon Fly Capital’ın yöneticisi Haseeb Qureshi’nin tweet’i oldukça ilgi oluşturdu. Qureshi’nin iddiasına göre Çin devleti tarafından desteklenen BSN; Ethereum ve Nervos Network ile entegrasyon planlıyor. Aşağıda Haseeb Qureshi’nin tweet’ini görüyoruz.

koinmedya_brave

Bu haberin ardından CoinMarketCap’te 77’inci sıradan listelenen Nervos Network (CKB) fiyatlarında %10’un üzerinde değer artışı yaşanıyor. Ethereum yatırımcıları henüz bu haberi fiyatlandırmadı. Resmi açıklamalar bekleniyor.

CKB, 0.0044 dolardan işlem görüyor.  Söz konusu haber CKB tokenın CoinMarketCap’teki sıralamasın 10 sıra birden arttırdı.

Çin Devletinin Ethereum ilgisi yeni değil. Çin Sanayi Bakanlığınca hazırlanan listede Ethereum en başarını ilk 3 blockchain arasında yer alıyor.

Kaynak

Etiketler: