BTC : 79802 ₺ ETH : 1.726 ₺ XRP : 43.06 ₺ LTC : 7.735 ₺ USDT : 325.9 ₺ XLM : 0.2225 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler

Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler

Yatırımcılar Dikkat! Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler
0

Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler. Analistler, BTC fiyatı ve alıcılardaki zayıflığa dikkat çekiyor. Bu zayıflığı aşması için ise eski aralığını geri almalı. Bu aralık kaç dolarda?


Bitcoin’in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler

Bitcoin son günlerde bir miktar volatilite yaşıyor. Bunun sebebi ise beş haneli değerlere yaklaşması ve bu bölgenin fiyat yükselişine verdiği tepki.

Geçtiğimiz haftalar boyunca BTC fiyatı söz konusu kritik 10,000 dolar seviyesini geçmek için birkaç girişimde bulundu ama her seferinde buradan geri çevrildi. Sonuçta da aşağı yönlü düzeltmeler gördü.

Önceki gün alıcılar yine fiyatı yükseltmeye çalışsa da bu girişimleri önemli ölçüde satış baskısı ile karşılandı ve sonuçta 9,400 dolara bir dip dalışı gerçekleştirdi.

koinmedya_brave

Analistler ise birkaç teknik ve temel faktöre dikkat çekiyor. Bunlar Bitcoin’in mevcut zayıflığının arkasındaki sebepler olabilir. Bu da BTC fiyatının önümüzdeki günler ve haftalarda potansiyel olarak daha fazla düşmesi şeklinde yorumlanabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Bitcoin’in 10,000 dolar ile imtihanı

Genel olarak son günlerde Bitcoin konsolidasyon aşamasından geçiyor. Bu da alıcıların fiyata kararlı bir momentum sağlayamadığı ve zayıf oldukları anlamına gelebilir.

10,000 dolardan geri dönüşten sonra BTC yeniden yatay bir seyir izlemeye başladı. Analistler, Bitcoin’in yeniden momentum kazanması için eski aralığını geri alması gerektiğini belirtiyor. Bu fiyat aralığı yaklaşık olarak 9,800 dolar ve 10,100 dolar arasında.

“UB” takma adını kullanan bir trader, Bitcoin’in söz konusu aralığı alması durumunda mevcut long pozisyonlarına eklemeler yapacağını söylüyor. Bu pozisyonu koruyup korumamasına ise BTC’nin 10,100 dolar ve 10,500 dolara nasıl tepki verdiğine bakarak karar verecek.

Trader şöyle diyor: “BTC – Belirli şartlar sağlanırsa, mevcut long pozisyonlarıma eklemeler yapacağım. WO, Range Low ve Range EQ’nun alınmasında her seferinde ekleyeceğim. Bu pozisyonları hafta boyunca tutmak isterim ama $10.1k & $10.5k’ya nasıl tepki vermesine bağlı.”

Bitcoin'in yükselişini durdurabilecek önemli işaretler. Analistler, BTC fiyatı ve alıcılardaki zayıflığa dikkat çekiyor. Bu zayıflığı aşması için ise eski aralığını geri almalı.

Kaynak: UB

Kripto para analisti Cantering Clark de son tweetinde BTC fiyatındaki zayıflık ile ilgili konuşuyor. Onun dikkat çektiği faktörler şöyle: açık pozisyonlar artıyor, momentum düşüyor ve fonlama da pozitife döndü.

İlgili – Ralli öncesi kapatılması gereken Bitcoin CME boşluğu kaç dolarda?

Kaynak

Etiketler: