BTC : 62830 ₺ ETH : 1569 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.898 ₺ XLM : 0.469 ₺
  1. Anasayfa
  2. Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz
  3. Yaşanan ralli sonrası Bitcoin ve Ether yönünü arıyor

Yaşanan ralli sonrası Bitcoin ve Ether yönünü arıyor

Yaşanan ralli sonrası Bitcoin ve Ether yönünü arıyor
0
huobi_koinmedya

Son birkaç haftalık fiyat hareketlerine bakıldığında birbirine benzerlik gösteren Bitcoin ve Ether,  geçen hafta yaşanan ralli sonrasında hangi yöne doğru yol alacağını kestirmeye çalışıyor.


Bitcoin ve Ether yönünü arıyor

Geçtiğimiz hafta yaşanan ralli sürprizinde Bitcoin 7.850 dolardan, Ethereum ise 161 dolardan keskin bir dönüş yapmıştı. Keyifleri yerine gelen yatırımcılar ise önümüzdeki hafta Bitcoin ve Ether fiyatlarının nereye doğru gidebileceği yönünde fikir sahibi olmak için muhtemelen haftanın bitmesini bekliyorlar.

Bitcoin ve Ether Yaşanan ralli sonrası Bitcoin ve Ether yönünü arıyor

Günlük grafikte Ethereum, Bitcoin’e benzer bir şekilde alçalan kama figürünün dışında ilerliyor. 12 üstel hareketli ortalaması (EMA), 26-EMA’nın biraz üstüne çıkmış durumda görünüyor. Daha yüksek seviyeleri test edebilmesi için Ether’in öncelikle 184.27 dolar, sonrasında da  185.12 dolar direnç seviyelerini aşması gerekiyor.

koinmedya_brave

Öte yandan, günlük grafikte Bollinger Bantlarının da birbirine yaklaştığı görülüyor. Bununla birlikte, Ether’in işlem hacmi düşmüş ve işlem aralığı da giderek sıkışmaya başlamış durumda. Bu mevcut görüntü, çok yakında Ethereum fiyatlarında aşağı veya yukarı yönlü bir kırılmanın olabileceğine işaret ediyor.

Ethereum’da yakın zamanda kırılma yaşanabilir

Ether’in 187 dolara doğru hamle yapması Ethereum fiyatını Bollinger Bandı indikatörünün bir üst koluna taşıyacaktır. Bu sıçrayış , %5’lik bir değer kazancı elde edeceği 191 dolar seviyesine çıkmasına yardımcı olabilir.

Ether’in 191 dolar seviyesini aştıktan sonraki hedef direnç seviyesi 193 doların alt seviyeleri olacaktır. Aslında Ethereum fiyatı için görülmek için istenen seviye 200 günlük hareketli ortalamanın ve Fibonacci %61,8 düzeltme seviyesinin kesiştiği nokta olan 194 dolar seviyesi.

Bitcoin ve Ether Yaşanan ralli sonrası Bitcoin ve Ether yönünü arıyor

koinmedya_brave

Haftalık görünümde Bitcoin 9.400 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmak için yoğun bir çaba harcıyor. Bitcoin fiyatı haftalık bazda Ethereum fiyat hareketine benzer bir şekilde alçalan kama figürünün dışında ilerliyor. Ancak fiyat eylemi olarak nötr durumda. (Bitcoin (BTC) 9K mücadelesi verirken Ethereum (ETH) ne yapıyor?)

Bununla birlikte, Ether fiyatının yükselişe geçmesi için gerekli şartlardan birisi oldukça düşmüş olan işlem hacminde bir artışın olması. Diğer şart ise Bitcoin’den gelecek olan olası bir yükseliş hareketi. (Lüften bknz: Bitcoin alçalan üçgeni kırmaya hazırlanıyor – 8800 mü 9750 mi?)

Öte yandan olası bir düşüşte 166, 160 ve 153 dolar seviyeleri alım- satım yapmak için göz önünde bulundurulmalı. Nitekim 29 Ağustos’tan sonra yaşanan düşüşlerde bu seviyelerden alım yapanlar şu anda kazancını epey katladı. Bu arada, Aralık ayında yapılacağı açılanan Istanbul hard forku da göz önünde bulundurulması gereken başka bir etken.

 

Kaynak

Etiketler: