BTC : 83530 ₺ ETH : 2906 ₺ XRP : 1.903 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.598 ₺ XLM : 0.594 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Eski CFTC yöneticisi: Yardımlar için tokenize edilmiş dolar kullanmalıyız

Eski CFTC yöneticisi: Yardımlar için tokenize edilmiş dolar kullanmalıyız

Eski CFTC yöneticisi: Yardımlar için tokenize edilmiş dolar kullanmalıyız
0

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Covid-19 salgını ile ilgili yapılan yardımların tokenize edilmiş dolar üzerinden gerçekleştirilmesini önerdi.


Yardımlar için tokenize edilmiş dolar tavsiyesi

CoinDesk’in Consensus toplantısında ABD’li denetleme kuruluşu Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Christopher Giancarlo, ABD’nin Korona Salgını nedeniyle yaptığı yardımları tokenize edilmiş dolar üzerinden yapılmasını tavsiye etti.

Söz konusu yardımlar, ABD’de posta yolu ile evlere gönderilen çekler vasıtasıyla gerçekleşiyor. Çeklerin yanlış adreslere gönderildiğine dair şikayetler geliyor. Giancarlo’ya göre bu aksaklıklarının önüne geçmek ve ABD finansal sistemini blockchain teknolojisi ile güncellemek için tam bir fırsat.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

koinmedya_brave

Eski CFTC Başkanı digitaldollarproject.org isimli organizasyonun da yöneticisi konumunda. Bu organizasyon, doların dijitalleştirilmesi konusunda kamuoyu oluşturuyor. Ayrıca ABD yönetiminde bu konuda danışmanlık yapabileceklerini ileri sürüyorlar.

Bilindiği üzere Çin kendi parasını dijitalleştirme konusunda öncü davranan ülkelerin başında geliyor. Christopher Giancarlo, FED’in dijital dolar çıkarma konusunda geç kalmasını eleştiriyor. Aksi durumda doların küresel pozisyonunun tehlikeye girebileceğini belirtiyor.

Giancarlo, dijital dolar konusunda ise 2 seçenekle karşı karşıya kaldıklarını vurguluyor. Ya hesaba dayalı dijital para piyasaya sürülecek ki Çin dijital yuan’ı bu şekilde piyasaya sürüyor ya da tokenize edilmiş dolar şeklinde. Giancarlo, nakit para kullanımının mahremiyetine değinerek ABD yönetiminin tokenize edilmiş dolar seçeneğini seçmesi gerektiğini vurguluyor.

Bu arada şunu da hatırlatmakta yarar var: Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yeni Başkanı Bitcoin’den sonra yeni bir kripto paranın türev ürünleri için onay verdi. ABD merkezli ErisX borsası, Ethereum future işlemlerine başlayacak.

Lütfen Bkz: ErisX Ethereum vadeli işlemleri ETH için dönüm noktası olabilir mi?

Kaynak